10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Siwe włosy - właściwa pielęgnacja i farbowanie

 

Siwienie to proces w pełni naturalny. Zwykle siwienie kojarzone jest z upływem czasu. Warto jednak pamiętać o tym, że coraz częściej siwieją także i osoby młode. Wiele zależy od genetyki, od naszych indywidualnych predyspozycji. Niektóre osoby siwieją tuż po dwudziestym roku życia, u innych siwe włosy pojawiają się w okolicach czterdziestki, są także osoby, u których proces ten zaczyna się około pięćdziesiątego roku życia. Przyjmuje się, że siwienie fizjologiczne zaczyna się koło trzydziestego roku życia. Wtedy to w sposób naturalny dochodzi do zmniejszenia się ilości barwnika w naszych włosach. pielęgnacja siwych włosów

Siwe włosy wyróżniają się nie tylko kolorem. Często są bardziej sztywne, czasami skręcone, suche itd. Jak pielęgnować siwe włosy? Niektóre osoby praktykują wyrywanie pojedynczych siwych włosów. To nie jest dobre rozwiązanie, bo przecież z czasem włosów tych i tak przybywa.

Dlaczego włosy siwieją?

Jak to się właściwie dzieje, że nasze włosy siwieją? Jak już wspomnieliśmy, włosy zaczynają siwieć mniej więcej w okolicach trzydziestego roku życia. Proces ten w dużym stopniu zależy od produkcji barwnika, który stymulowany jest przez enzymy w naszym organizmie. Aktywność enzymów spada z wiekiem, a tym samym również i ilość melaniny (barwnika) jest mniejsza. Siwe włosy to po proste włosy, które nie mają wystarczającej zawartości melaniny.

To, kiedy zaczniesz siwieć, zależy od wielu czynników. Jeśli Twoi rodzice zaczęli stosunkowo szybko siwieć, prawdopodobnie Ciebie czeka to samo. Warto jednak podkreślić, że także i tryb życia ma duży wpływ na proces siwienia. Jeśli żyjesz w permanentnym stresie, odżywiasz się niezdrowo, a do tego używki różnego typu nie są Ci obce, siwienie może zacząć się wcześniej. Dlaczego? Melanocyty (komórki barwnikowe) to komórki wywodzące się z układu nerwowego, które są bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce. Naukowo zostało potwierdzone, że stres przyspiesza siwienie.

Jak pielęgnować włosy siwe?

Siwe włosy są bardziej sztywne, wysuszone, delikatniejsze niż włosy zawierające barwnik. Stąd też wymagają specjalnego traktowania. Musisz mieć świadomość, że wypełnione powietrzem zamiast barwnikiem włosy są niestety bardziej podatne na kruszenie oraz łamanie. Warto zatem postawić na profesjonalne fryzjerskie kosmetyki, które odpowiednio nawilżają włosy.

Jeśli zauważyłaś u siebie siwe włosy, możesz wypróbować następujące produkty:

  • Alfaparf That's It Grey Pride - bogaty w ceramidy szampon do włosów siwych, który odżywia je od wewnątrz, czyniąc je bardziej miękkimi i elastycznymi. Produkt zawiera także pigmenty, które chronią przed powstaniem nieestetycznych żółtych refleksów na siwych włosach;
  • Wella Color Recharge Cool Blonde - odżywka przeznaczona do włosów blond oraz siwych. To łatwy w aplikacji preparat, który skutecznie chroni przed żółknięciem siwych włosów;
  • Alfaparf That's It Forever Grey maska do włosów siwych - jeśli zależy Ci na dobrym nawilżeniu Twoich siwiejących włosów, ta maska będzie dobrym wyborem. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się mocniejsze, bardziej odporne, nawilżone na całej długości.

Koloryzacja włosów swych

Wiele osób decyduje się na koloryzację siwych włosów. Warto zaznaczyć, że próby takie podejmowano już w starożytności. Dwa tysiące lat temu farbowano włosy, używając w tym celu nanokryształów siarczku ołowiu, które wnikały do wnętrza włosów i zabarwiały je na ciemny kolor.

Obecnie na rynku dostępne są już specjalne farby przeznaczone właśnie do włosów siwych. Dlaczego warto postawić na takie preparaty? Przede wszystkim siwe włosy mają dosyć grubą otoczkę keratynową, co oznacza w praktyce, że barwniki wnikają do ich wnętrza słabiej. Oto profesjonalne farby do koloryzacji włosów siwych:

  • Loreal Inoa Supreme ODS2 - farba w formie żelu, która otula łodygę włosa wybranym pigmentem. Preparat przystosowany w pełni do wymagań włosów swych. Farba nie niszczy struktury włosa, umożliwia uzyskanie jednolitego koloru;
  • Hipertin Utopik - farba wzbogacona wyciągiem z soi, który odpowiada za jednolity kolor na całej długości włosów. Włosy po koloryzacji będą jedwabiste i błyszczące.