10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jakich błędów unikać podczas samodzielnej koloryzacji włosów

 

Decydując się na samodzielną koloryzację włosów można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Nic więc dziwnego, że tak mnóstwo kobiet decyduje się na wykonanie tego zabiegu w zaciszu domowego ogniska. Wiele z nich myśli, że ufarbowanie włosów tak naprawdę to nic trudnego. Czy faktycznie jest tak, że umiejętność farbowania włosów jest banalnie prosta? I jakich błędów przede wszystkim unikać decydując się na samodzielną koloryzację włosów? O tym i wielu innych rzeczach związanych z samodzielną koloryzacją włosów już za chwilę.

samodzielna koloryzacja włosów

Jeśli jesteś już pewna, że bez problemu poradzisz sobie z samodzielną koloryzacją włosów, zebrałaś już całe mnóstwo informacji dotyczących samodzielnego farbowania włosów, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować własnych sił. Jednak pamiętaj, że punktem wyjścia udanej koloryzacji włosów jest zawsze profesjonalna farba fryzjerska włącznie z odpowiednie dobranym oksydantem. Sprawdź nasze propozycje!

Renee Blanche H-Zone OPTION farba do włosów 100ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/renee-blanche-h-zone-option-farba-do-wlosow-100ml.html

Renee Blanche H-Zone IALO farba do włosów z małą zawartością amoniaku 100ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/renee-blanche-h-zone-ialo-farba-do-wlosow-bez-amoniaku-100ml.html

Loreal Inoa Supreme ODS2 farba do włosów, żel koloryzujący do włosów siwych 60g

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-inoa-supreme-ods2-zel-koloryzujacy-do-wlosow-siwych-60g.html

Matrix Socolor beauty farba do trwałej koloryzacji 90ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/matrix-socolor-beauty-farba-do-trwalej-koloryzacji-90ml.html

Wybrałaś już profesjonalną farbę do włosów wraz z odpowiednim oksydantem, jesteś pewna, że bez najmniejszego problemu poradzisz sobie z koloryzacją swoich włosów. Ale czy na pewno wiesz już wszystko? Może warto byłoby zawczasu sprawdzić, jakich błędów nie popełniać i jak uniknąć wpadek podczas samodzielnego farbowania włosów w domu.

Błąd 1 – nie czytamy ulotek dołączonych do farb

To bardzo powszechny i jednocześnie bardzo poważny błąd. Jak się bowiem okazuje każdy producent farb do włosów oprócz standardowych zaleceń może mieć jeszcze jakieś własne sugestie i zalecenia. Ponadto w ulotce znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje mówiące o tym jak właściwie rozmieszać farbę do włosów oraz jak ją odpowiednio nałożyć na włosy. Poza tym warto takie ulotki czytać za każdym razem, nawet jeśli cały czas używamy tej samej farby, ponieważ zalecenia te mogą ulec zmianie na przykład ze względu na nowy, ulepszony skład produktu.

Błąd 2 – kupujemy zbyt mało farby

Uwierz mi, że naprawdę warto od razu kupić więcej farby do włosów, a niżeli miałoby Ci jej zabraknąć podczas farbowania włosów. Co zrobisz, jeśli okaże się podczas koloryzacji włosów, że mieszanki zabrakło? Chyba przyznasz, że to nie wróży nic dobrego? Lepiej zawczasu przygotować się na taką ewentualność.

Błąd 3 – nie wykonujemy testu alergicznego

Każdy producent farb do włosów przestrzega i uczula, by bezwzględnie przed każdą koloryzacją włosów wykonać tak zwaną próbę uczuleniową. Taki test najlepiej wykonać 48h przed planowaną koloryzacją włosów. Jak się jednak okazuje aż 90% kobiet bagatelizuje to zalecenie, a taki test naprawdę nie jest ani skomplikowany, ani czasochłonny. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobinę preparatu nanieść na czystą skórę na przykład na łokciu czy za uchem. Jeśli w ciągu 48 godzin nie pojawi się zaczerwienienie czy swędzenie, można raczej bez obaw poddać się zabiegowi koloryzacji.

Błąd 4 – nie przestrzegamy zaleceń związanych z czasem trzymania farby na włosach

ile czasu trzymać farbę na włosach

Bardzo często zdarza się, że trzymamy farbę za długo lub za krótko w stosunku do określonego czasu przez producenta. Tymczasem jak się okazuje, każda koloryzacja włosów odbywa się wieloetapowo. I tak na przykład, jeśli skrócisz czas trzymania farby na włosach, pigmenty mogą nie zdążyć się zagnieździć we wnętrzu włosów. W efekcie kolor będzie nietrwały i szybko się wypłucze. Natomiast wydłużenie trzymania farby na włosach może przyczynić się do uwrażliwienia włosów a także do uzyskania innego koloru włosów jak się spodziewałaś.

Błąd 5 – nieprawidłowo nanosimy farbę na włosy

Koniecznie musisz zwrócić uwagę na to, na jakie włosy nakłada się farbę. Otóż, niektóre farby nanosimy na wilgotne włosy, a niektóre na suche włosy. Poza tym, bardzo często popełniamy jeszcze inny błąd, a mianowicie za każdym razem farbujemy całe włosy, zamiast na przykład same odrosty. Jeśli odrosty są bardzo widoczne, nie nakładaj farby od razu na całą długość włosów ponieważ końcówki rozjaśniają się wolniej niż włosy u nasady. Jest to spowodowane ciepłem bliskości skóry głowy, a farba w wyższej temperaturze działa szybciej.

Błąd 6 – niewłaściwie dobrany kolor farby w stosunku do koloru naszych włosów

Wybierając farbę do włosów nie sugeruj się tylko kolorem farby, ale także zwróć uwagę na to, o ile tonów farba rozjaśnia włosy. Dlatego tak duże znaczenie ma określenie koloru wyjściowego, czyi tzw. bazy koloru

Błąd 7 – nieodpowiednio dobrany oksydant do farby

Właściwy wybór oksydantu do farby ma bardzo duże znacznie. To od niego właśnie zależy efekt końcowy koloryzacji włosów. Jeśli wybierzesz byt mocny oksydant możesz spowodować pojawienie się żółtego odcienia na włosach. Natomiast zbyt niskie stężeniu oksydantu może przyczynić się do pojawienia plam na włosach, wypłukiwania się pigmentu a w przypadku włosów siwych efekt koloryzacji może być praktycznie niewidoczny.

Błąd 8 - nieprawidłowo mieszamy farbę do włosów

Przygotowując mieszankę koloryzującą koniecznie należy przestrzegać proporcji zmieszania bazy z oksydantem. Do tego przyda Ci się na przykład miarka z podziałką lub waga fryzjerska.

Wella COLOR SCALE waga fryzjerska

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/wella-waga-fryzjerska-color-scale.html

lub

Goldwell Digital Scale Waga fryzjerska cyfrowa

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/goldwell-digital-scale-waga-fryzjerska-cyfrowa.html

Wybór wagi fryzjerskiej czy też miarki z podziałką ma o tyle duże znaczenie, że dzięki nim masz możliwość zachowania odpowiednich proporcji. Jeśli na przykład mieszanka wyjdzie Ci zbyt gęsta może nie pokryć siwych włosów. Jeśli konsystencja jest zbyt wodnista może z kolei spłynąć z włosów.

Błąd 9 – przeprowadzamy zabieg koloryzacji na zniszczonych włosach

Jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone, raczej nie powinnaś decydować się na przeprowadzenie zabiegu koloryzacji włosów. Zła kondycja włosów może przyczynić się do uzyskania niejednolitego koloru włosów. Ponadto, sam zabieg koloryzacji włosów nieco niszczy kosmyki. W takim przypadku najpierw warto zregenerować swoje włosy, a dopiero później przeprowadzić zabieg koloryzacji. W takiej sytuacji warto skorzystać z poniższych produktów.

Loreal Pro-Keratin Refill szampon z keratyną odbudowujący włosy zniszczone

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-pro-keratin-refill-szampon-do-wlosow-1500ml.html

Loreal Pro-Keratin Refill odżywka z keratyną odbudowująca włosy zniszczone

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-pro-keratin-refill-odzywka-do-wloso-750ml.html

błąd 10- niewłaściwie pielęgnujemy koloryzowane włosy

Błąd ten dotyczy zarówno naszego postępowania bezpośrednio po koloryzacji włosów jak i ogólnej ich pielęgnacji. Należy pamiętać o tym, by zaraz po zmyciu farby z włosów, umyć je specjalnym szamponem. Taki szampon nie tylko umyje włosy, ale co najważniejsze pozamyka rozchylone podczas zabiegu farbowania łuski włosowe. To przeciwdziała wypłukiwaniu się koloru a także służy wygładzeniu powierzchni włosów. Bardzo ważne jest także to, by podczas codziennej pielęgnacji używać odpowiednich kosmetyków polecanych do włosów koloryzowanych. To kilka naszych propozycji:

Loreal Vitamino Color A-OX szampon przedłużający trwałość koloru włosów farbowanych

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-vitamino-color-a-ox-szampon-przedluzajacy-trwalosc-koloru-1500ml.html

Kerastase Chroma Riche Bain kąpiel do włosów koloryzowanych, rozjaśnianych

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/kerastase-chroma-riche-bain-kapiel-do-wlosow-koloryzowanych-zniszczonych-i-wlosow-z-pasemkami-250ml.html

Wella Color Recharge Warm Red - odżywka do włosów rudych

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/wella-color-recharge-warm-red-odzywka-fryzjerska-do-wlosow-rudych-200ml.html

Farouk BioSilk Color Therapy maska do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/farouk-biosilk-color-therapy-fryzjerska-maska-do-wlosow-120g.html

Jeśli już wiesz jakich błędów nie należy popełniać podczas samodzielnej koloryzacji włosów, możesz spokojnie przystąpić do tego zabiegu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!