10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Włosy sombre albo ombre – który efekt jest dla Ciebie lepszy?

 

Lubisz błyszczeć i wyróżniać się w tłumie? Ombre zdecydowanie jest dla Ciebie. Ciemniejsze od nasady głowy włosy przechodzą w jaśniejsze tonacje, aż do wyraźnego blondu. Fryzura ombre odznacza się bardzo wyraźnymi przejściami pomiędzy kolorami. Wolisz coś delikatniejszego? Być może lepszy efekt uzyskasz, wybierając sombre?

włosy sombre

Sombre i ombre – czym się różnią?

Koloryzacja ombre od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu kobiet i nadal nie wychodzi z mody. Nudny i jednolity brąz można przełamać mocnym, wyrazistym blondem, ale wcale nie całej na długości włosów, jak w przypadku balejażu. Ombre na ciemnych włosach polega bowiem na rozjaśnieniu samych końcówek. Taki efekt od razu rzuca się w oczy i sprawia, że fryzura wyróżnia się w tłumie. Ombre na brązowych włosach można stworzyć na wiele różnych sposobów – przejście może być do złotego blondu, ciepłego piasku czy nawet nieco ciemniejszego orzecha laskowego. Fryzura ombre zapewni bajeczne rezultaty szczególnie na dłuższych włosach.

Natomiast na krótszych kosmykach pięknie wygląda fryzura sombre. Jeśli włosy są odpowiednio wycieniowane, a przejścia błyszczą cieplejszymi refleksami, to rezultat jest naprawdę piorunujący.

Koloryzacja sombre to natomiast ombre, ale w wersji soft. Idealne dla kobiet, którym nie podobają się takie ostre przejścia z ciemnego brązu do jasnego blondu. Sombre jest bowiem o wiele delikatniejsze, a włosy rozjaśniane są nieregularnie i nie na całej szerokości. Dzięki temu uzyskasz efekt, jakby słońce zawsze igrało w Twoich włosach.

Sombre a ombre – co wybrać?

Wiesz już jaka jest różnica między sombre a ombre. W katalogach z fryzurami znajdziesz wiele przykładów, dzięki którym łatwiej dopasujesz również coś dla siebie.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że koloryzacja sombre jest lepszym rozwiązaniem dla szatynek i brunetek. Na ciemniejszych włosach łatwiej uzyskać wyraźny rezultat i piękne przejścia. A dla blondynek? Sombre czy ombre? A może balejaż? Koloryzacja sombre z dodatkiem siwego koloru czy zwariowanego różu sprawdzi się również na blond włosach.  Zbyt odważny efekt? Jeśli tak, to zdecyduj się na fryzurę w wersji sombre.  

Włosy sombre i ombre warto dopasować również do ich gęstości. Sombre zwiększy optycznie objętość włosów – jeśli są cienkie, to delikatnie refleksy zdecydowanie poprawią ich wygląd. Z kolei fryzura ombre mocno spłaszcza włosy. Cienkie włosy będą więc jeszcze cieńsze. Na ombre więc postaw, jeśli masz gęste i grube włosy.

Znaczenie ma również długość włosów. Krótkie włosy stylizowane na boba pięknie się zaprezentują w sombre. Rozmyte i delikatnie podkreślone pasma włosów nadadzą fryzurze lekkości i takiej świeżości. Fryzura ombre natomiast sprawdzi się na włosach dłuższych i półdługich. 

Włosy sombre  i ombre – rozwiąż problem kłopotliwych odrostów

Kiedy warto zdecydować się na włosy sombre i ombre? To praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli denerwują Cię odrosty od nasady głowy, a nie chcesz zbyt często sięgać po farby do włosów. Odrosty pojawiają się szybko, niszczą efekt fryzury, a z kolei często farbowane włosy są osłabione i zniszczone. Koloryzacja ombre jest wtedy strzałem w dziesiątkę. Włosy od nasady zachowują swój naturalny kolor, dlatego nawet po kilku miesiącach będziesz wciąż zadowolona z końcowego efektu. Przejście kolorów widoczne jest bowiem jedynie na końcówkach. Ombre na ciemnych włosach spodoba Ci się więc o wiele bardziej, niż regularne farbowanie na całości. Jest tylko jeden haczyk – ombre na ciemnych włosach tak, ale pod warunkiem, że nie pojawiają się już  pierwsze siwe odrosty. Wtedy lepszym pomysłem będzie sombre albo balejaż.

Jakie fryzury będą pasować do ombre i sombre

Taki efekt wyraźnego przejścia z ciemnego brązu do złotego blondu świetnie się zaprezentuje na rozpuszczonych falach czy np. włosach  rozpuszczonych z tyłu i spiętych z przodu. To nie oznacza jednak, że  jeśli zdecydowałaś się na ombre na ciemnych włosach, to musisz teraz dziennie stylizować włosy i zostawiać je rozpuszczone. Do ombre pasować będzie również koński ogon, albo finezyjny kok. Sprawdź też, jak odmłodniejesz w dwóch warkoczach albo luźnych kucykach.

Przy krótkich włosach musisz natomiast zwrócić uwagę, jakie fryzury lubisz nosić. Jeśli spinasz włosy z przodu to warto, by sombre było wykonane nie tylko na koronie ale również na spodnich partiach włosów. Wtedy jeśli górę zepniesz w kucyk, to nadal efekt sombre będzie widoczny. Dla wyjątkowego rezultatu krótkie włosy muszą być też bardzo dobrze wycieniowane i wystrzyżone.

Zobacz też: efekt fal i loków.