10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak używać żelu do włosów?

 

Wydaje Ci się, że stylizacja włosów przy pomocy żelu to nic trudnego? Pewnie myślisz, że żel możesz ot tak sobie nałożyć na włosy i gotowe? Jeśli w taki sposób nakładasz żel, to nie dziw się, że Twoja fryzura nie jest utrwalona w taki sposób jakbyś chciała. A jeśli chcesz dojść do perfekcji i od tej chwili poprawnie używać żelu do włosów, to koniecznie zapoznaj się naszymi radami. Dzięki nim będziesz wiedziała jak używać żelu do włosów i kreować najbardziej wymyślne fryzury na swoich włosach.

stylizacja żelem krótkich włosów

Żel do włosów. Do jakich włosów?

Ogólnie rzecz ujmując, żele do włosów dedykowane są przede wszystkim osobom, które mają krótkie włosy. Choć niektórzy uważają, że można je stosować również w przypadku włosów długich. Jest to temat sporny, niemniej jednak wydaje mi się, że istnieją inne produkty do stylizacji włosów długich, które lepiej zaspokoją ich potrzeby. Mam tutaj na myśli na przykład: lakiery czy też pianki do włosów, które znacznie ułatwiają sam proces stylizacji długich włosów i lepiej utrwalają.

Żel do włosów – krótka charakterystyka

W związku z tym, że na współczesnym rynku z kosmetykami znajdziesz niezliczoną ilość przeróżnych kosmetyków do stylizacji włosów, najpierw musisz wiedzieć, co to w ogóle jest żel do włosów i jak działa. Otóż, żel do włosów jest produktem stylizacyjnym. Dzięki niemu nie tylko nadasz fryzurze ruchu, ale co ważne utrwalisz ją. Przy jego pomocy możesz ulizać włosy oraz opanować niesforne, zbuntowane kosmyki. Poszczególne żele do włosów różnią się od siebie stopniem utrwalenia fryzury. Jest to pierwsze kryterium wyboru żelu do włosów, które powinno być podyktowane przede wszystkim rodzajem stylizowanej fryzury. Jeśli na przykład, chcesz uzyskać efekt artystycznego nieładu, to żel o średnim stopniu utrwalenia w zupełności wystarczy. A to nasze propozycje.

Joico SF JoiGel Medium - elastyczny żel utrwalający

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/joico-sf-joigel-medium-elastyczny-zel-utrwalajacy-250m.html

Loreal Żel Tecni.art Wild Stylers Scruff Me – efekt potarganych włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-tecni-art-wild-stylers-scruff-me-zel-do-wlosow-150ml.html

American Crew Classic Medium Hold Spray Gel - żel do włosów średnio utrwalający

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/american-crew-classic-medium-hold-spray-gel-zel-do-wlosow-srednio-utrwalajacy-250ml.html

Stapiz Flow 3D żel do włosów z keratyną

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/stapiz-flow-3d-zel-fryzjerski-do-wlosow-z-keratyna-200ml.html

Natomiast w przypadku włosów ulizanych, stopień utrwalenia żelu musi być większy. Dlatego też w tym celu powinnaś sięgnąć po żel, który posiada co najmniej mocny stopień utrwalenia. Sprawdź nasze propozycje!

stylizacja włosów ulizanych

Wella Eimi Sculpt Force - bardzo mocny żel do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/wella-eimi-sculpt-force-bardzo-mocny-fryzjerski-zel-do-wlosow-250ml.html

Loreal Tecni.art Wet Domination Extreme Splash żel efekt mokrych włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-tecni-art-wet-domination-extreme-splash-fryzjerski-zel-do-wlosow-150ml.html

Goldwell Stylesign Texture HARDLINER ultra mocny żel

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/goldwell-stylesign-texture-hardliner-ultra-mocny-fryzjerski-zel-150ml.html

A jeśli jesteś zwolenniczką mega mocnego utrwalenia swojej fryzury, której nie straszna żadna wichura, to mamy dla Ciebie specjalne żele do włosów o ekstra mocnym stopniu utrwalenia.

Matrix Play Super Fixer mocny żel do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/matrix-play-super-fixer-mocny-fryzjerski-zel-do-wlosow-200ml.html

Lisap Sculture Extra Strong Gel żel do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/lisap-sculture-extra-strong-gel-zel-do-wlosow-150ml.html

American Crew Classic Superglue żel ekstremalnie utrwalający i nabłyszczający

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/american-crew-classic-superglue-zel-ekstremalnie-utrwalajacy-i-nablyszczajacy-15ml.html

Czy żele do włosów tylko utrwalają fryzurę?

Jak już wspomniałam na początku żele, to produkty służące do stylizacji włosów. Ich zadaniem jest utrwalenie naszej fryzury. Niemniej jednak poszczególne żele do włosów różnią się od siebie nie tylko stopniem utrwalenia fryzury, ale także działaniem dodatkowym. Dlatego też jeśli oprócz utrwalenia włosów chcesz nadać fryzurze błyszczącego wykończenia, to sięgnij po żel, który dodatkowo nabłyszczy Twoje włosy. Twoim włosom brakuje objętości? Nie przejmuj się, bowiem mamy dla Ciebie żele, które zwiększą objętość włosów i uniosą je u nasady. Istnieją również i takie żele, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Poniżej kilka naszych propozycji!

Kerastase Couture Styling Blue Prado Lift Vertige żel-krem unoszacy włosy u nasady

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/kerastase-couture-styling-blue-prado-lift-vertige-zel-krem-unoszacy-wlosy-u-nasady-75ml.html

Revlon Style Masters Defining Gel – nabłyszczający żel do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/revlon-style-masters-defining-gel-zel-do-wlosow-200ml.html

Propozycje skierowane dla mężczyzn

ukladanie włosów żelem

Nie od dziś wiadomo, że potrzeby mężczyzn diametralnie różnią się od potrzeb kobiet. Jest to zauważalne w niemalże każdej sferze naszego życia . Tak samo sprawa wygląda w przypadku potrzeb męskich i damskich włosów. Dlatego też pisząc o żelach do włosów, nie mogłam pominąć tych produktów, które zarezerwowane są dla facetów. Poniżej nasze propozycje dla mężczyzn:

Tigi Bed Head Hard Head Mohwak Gel - bardzo mocny żel do włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tigi-bed-head-hard-head-mohwak-gel-bardzo-mocny-zel-do-wlosow-100ml.html

Goldwell Dualsenses For Men Power Gel żel dla mężczyzn

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/goldwell-dualsenses-for-men-power-gel-zel-dla-mezczyzn-150ml.html

Tigi BForMen POWER PLAY FIRM FINISH GEL mocny żel do utrwalania fantazyjnych fryzur dla mężczyzn

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tigi-bformen-power-play-firm-finish-gel-mocny-zel-do-utrwalania-fantazyjnych-fryzur-dla-mezczyzn-200ml.html

Jak używać żel do włosów?

Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Technika nakładania żelu na włosy w dużej mierze uzależniona jest fryzury jaką chcemy wykreować . Poniżej znajdziesz kilka sposobów nakładania żelu na włosy w zależności od pożądanego efektu końcowego.

  • Jeśli chcesz uzyskać efekt wet look po pierwsze powinnaś użyć żelu o średnim stopniu utrwalenia, żeby Twoje włosy nie były sztywne. Następnie nałóż odrobinę żelu na dłonie i układaj poszczególne partie włosów palcami. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt zaleca się nakładanie żelu na jeszcze mokre włosy. Pamiętaj, aby osiągnąć efekt wet look niezbędne jest nabłyszczenie włosów.
  • Jeśli chcesz uzyskać fryzurę z ulizanymi włosami powinnaś użyć w tym celu żelu o wysokim stopniu utrwalenia. Układanie fryzury należy zacząć od zaczesania włosów do tyłu, nakładaj żel na włosy stopniowo kosmyk po kosmyku.
  • Jeśli Twoim zamiarem jest uzyskanie mocnej rzeźby włosów, to uzyskasz ją nakładając żel na wilgotne włosy. Następnie wysusz włosy niezbyt gorącym powietrzem suszarki.
  • Jeśli zależy Ci na naturalnie wyglądającej fryzurze, również powinnaś nałożyć żel na wilgotne włosy.
  • Jeśli chcesz uzyskać zmierzwiony look ułóż włosy palcami
  • Natomiast większą strukturę i perfekcję nadasz fryzurze używając grzebienia.

Wspólny mianownik

W zasadzie bez względu na to jaką fryzurę zamierzasz stworzyć na włosach przy pomocy żelu, ważne jest by stosować ten kosmetyk z umiarem. Tutaj zasada jest bardzo prosta „ mniej znaczy więcej”. Tak naprawdę wystarczy niewielką ilość żelu rozetrzeć w dłoniach a następnie nałożyć na włosy. Pamiętaj, że żel zawsze możesz dołożyć i jest to znacznie prostsze a niżeli zmywanie jego nadmiaru.

Nażelowane włosy – kwintesencja stylu czy kiczu?

Żel do włosów może być postrzegany jako kontrowersyjny produkt. Niektórym bowiem kojarzy się z imprezami disco w stylu lat 90. Jeszcze innym, nażelowane włosy kojarzą się z kiczem i brakiem stylu. A tak naprawdę wszystko zależy od umiejętnego nałożenia tego kosmetyku na włosy. Nieumiejętnie nałożony żel na włosy bardzo skutecznie może zepsuć każdy image. Pamiętaj, że żel do włosów nie tylko utrwala fryzurę, ale także ją usztywnia. Dlatego też, jeśli użyjesz zbyt dużej ilości żelu nie trudno o efekt przetłuszczonych włosów. Dlatego, tak ważne jest zachowanie umiaru i należytych proporcji.

Fryzury przy użyciu żelu na każdą okazję!

Fryzury ułożone przy pomocy żelu sprawdzają się o każdej porze roku i tak naprawdę pasują do każdego stroju. Wilgoć żelu pomaga utrzymać włosy w pożądanym kształcie i nadaje włosom subtelnego, eleganckiego połysku. Fryzury ułożone za pomocą żelu perfekcyjnie pasują do casualowych, eleganckich strojów. Nadają stylu i są kwintesencją elegancji rodem z czerwonego dywanu Hollywood. Pamiętajmy, że stylizacje przy użyciu żelu pasują także do T-shirtu, jeansów i sportowej marynarki. Oczywiście warunek jest tylko jeden, zawsze należy używać żelu w odpowiedni sposób zachowując umiar.

Ważne!

Zanim przystąpisz to tworzenia jakiejkolwiek fryzury przy pomocy żelu zastanów się czy chcesz mieć elastyczną fryzurę, czy gładko zaczesane włosy, które utrzymują nadany kształt. Dopiero potem sięgnij po właściwy żel do swoich włosów.

Na koniec ciekawostka….

Jeśli szczególnie zależy Ci na gładkich i prostych włosach możesz użyć wsuwek do włosów. Wkładając chusteczkę między włosy a wsuwkę idealnie zabezpieczysz włosy przed odkształceniem.