Suche i zniszczone włosy? Jak sobie z nimi poradzić?

W swojej wieloletniej już pracy napotykam na różne problemy związane z włosami. Ostatnio odwiedziła mnie klientka, której problemem są suche i zniszczone włosy. Zapytała jak sobie z nimi poradzić, jak je pielęgnować, czego unikać a co korzystnie wpłynie na wygląd włosów. Jesteście ciekawe jakie były moje rady? Jeśli tak, to koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią artykułu. Kto wie, być może i Wam przydadzą się moje wskazówki.

suche włosy

Po pierwsze stosuj odpowiednie kosmetyki, które powstały specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Po każdym myciu głowy, koniecznie nanieś na włosy odżywkę nawilżającą, a raz w tygodniu nakładaj na włosy intensywną maskę czy też kurację o silnym działaniu nawilżającym i regenerującym.

Po drugie susz delikatnie włosy. Susząc włosy trzymaj urządzenie około 20-30 cm od włosów. Jeśli to możliwe na jakiś czas zrezygnuj z używania suszarki.

Po trzecie każde mycie włosów zakończ chłodnym strumieniem wody. Taki zabieg zamknie łuski włosów i tym samym wydobędzie z włosów zdrowy połysk.

Po czwarte, mokre włosy zwiń w koczek lub zepnij klamrą. Nie rozczesuj włosów, gdy są jeszcze mokre. Taki zabieg dodatkowo zniszczy włosy.

Po piąte, staraj się jeść dużo ryb, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Spożywaj także natkę pietruszki, wątróbkę, rzodkiewkę.

Po szóste, unikaj tarcia mokrych włosów ręcznikiem. Owiń włosy ręcznikiem i poczekaj, aż wsiąknie w niego woda.

Po siódme, zrezygnuj z tapirowania włosów, taki zabieg dodatkowo niszczy włosy.

Po ósme, nie dotykaj zbyt często włosów w ciągu dnia. Ponadto nie szarp włosów podczas ich rozczesywania.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes