Strzyżenie gorącymi nożyczkami – nowy trend

Od jakiegoś czasu bardzo popularnym rozwiązaniem jest strzyżenie gorącymi nożyczkami. Wykorzystanie podgrzewanych nożyczek podczas strzyżenia przekłada się na uszczelnienie końcówek włosów. W praktyce włosy nie tracą swojej naturalnej wilgotności, poza tym są mniej podatne na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu włosów i skutecznym rozwiązaniu problemu kruchych, rozdwajających się końcówek, zdecydowanie zastanów się nad skorzystaniem z tego zabiegu.

strzyżenie na gorąco

Gorące nożyczki – nowa technika strzyżenia w salonie

Profesjonalne salony fryzjerskie coraz częściej wykorzystują nożyczki Jaguar TCC Carecut, z pomocą których można obcinać włosy na gorąco komfortowo i bezpiecznie. Jak działają te innowacyjne nożyczki? Przede wszystkim są one nagrzewane elektrycznie, podczas obcinania włosów nożyczki podgrzewają keratynę i rozprowadzają ją na powierzchni włosa. Tym sposobem struktura włosa zostaje zamknięta. Włosy będą o wiele mniej narażone na niekorzystne skutki uboczne różnych zabiegów fryzjerskich.

Bardzo ważna jest w tym przypadku wysoka temperatura nożyczek. To właśnie ona pozwala na naprawdę skuteczne uszczelnienie końcówek. Warto dodać jeszcze, że nożyczki TCC Carecut mają tytanową powłokę, zatem nie wywołują alergii.

Gorące nożyczki jako dodatek do pielęgnacji włosów

Podcinanie włosów gorącym nożyczkami może być dobrym uzupełnieniem standardowej pielęgnacji.  Jeżeli takie strzyżenie będzie powtarzane regularnie, możliwe jest wyeliminowanie problemu rozdwojonych końcówek. Zamknięte końcówki oznaczają, że włosy są mniej podatne na utratę cennych substancji odżywczych, są po prostu w lepszej kondycji. W efekcie także i ich codzienna pielęgnacja staje się łatwiejsza.

Efekt strzyżenia gorącymi nożyczkami

Dlaczego warto zdecydować się na strzyżenie gorącymi nożyczkami? Oto najważniejsze argumenty, które przemawiają za tym rozwiązaniem:

  • możliwe jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia włosów dzięki precyzyjnemu zamknięciu końcówek;
  • włosy są zdrowsze. Uszczelnienie końcówek skuteczne zapobiega utracie substancji ochronnych;
  • uszczelnienie końcówek sprawia, że końcówki włosów są o wiele mniej podatne na rozdwajanie się;
  • regularne powtarzanie zabiegu sprawia, że włosy bardziej lśniące i puszyste.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes