Siwienie włosów i zapobieganie gdy włosy zaczynają siwieć

Na ogół zauważamy u siebie siwiznę pomiędzy 35 a 45 rokiem życia. Niemniej jednak, jak dobrze wiemy pierwsze siwe włosy mogą pojawić się u nas znacznie wcześniej lub znacznie później. Proces siwienia włosów w dużej mierze uzależniony jest od uwarunkowań genetycznych, stylu życia, diety, a także otoczenia. Siwienie włosów rozpoczyna się wtedy kiedy wytwarzany przez nas organizm enzym odpowiedzialny za przetwarzanie melaniny na barwnik włosów traci swoją naturalną zdolność do działania.

siwe włosy farbowanie

Co zrobić gdy włosy siwieją?

Użyj specjalnego preparatu odsiwiającego, który działa na cebulki włosów. Pobudza je do wytwarzania naturalnego barwnika. Pierwsze efekty kuracji są widoczne już po kilku tygodniach stosowania. Siwe włosy przybierają swój naturalny odcień, taki sam jak mają pozostałe pasma włosów.

Postaw na idealnie skrojone kosmetyki na potrzeby Twoich włosów…

Do pielęgnacji włosów używaj specjalnie dobranych kosmetyków, które zostały opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów siwych. Tego rodzaju kosmetyki skutecznie neutralizują żółte refleksy na włosach, schładzają odcień włosów i dodają włosom połysku.

Użyj saszetki koloryzującej

Bardzo delikatne w działaniu tzw. saszetki koloryzujące bardzo skutecznie kamuflują siwiznę. Preparat pokrywa włosy pięknym kolorem i dodaje włosom blasku. Taką koloryzację można stosować na całą głowę lub tylko wybrane pasma włosów.

A może koloryzacja trwała?

W przypadku kiedy Twoje siwe włosy sprawiają, że źle się czujesz zawsze możesz sięgnąć po koloryzację trwałą, która znakomicie pokryje Twoje siwe włosy. Na ogół tego rodzaju koloryzację stosuje się kiedy na głowie mamy więcej niż 50% siwych włosów. Dodatkowo postaw na profesjonalne farby do włosów, które nie są tak szkodliwe dla struktury i kondycji włosów a także lepiej pokrywają siwe włosy oraz sprawiają, że włosy są zdrowe, mocne i błyszczące.

Wybierz swój sposób…

W zasadzie można by stwierdzić, że proces siwienia włosów wcześniej czy później dotknie każdego z nas. Jest to nieuniknione, ale na szczęście wiemy jak szybko i skutecznie walczyć z tym procesem by móc cieszyć się pięknym kolorem swoich włosów. Wybierz swój sposób na siwe włosy i zmień swój wygląd już dziś.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes