10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Rodzaje nożyczek fryzjerskich czyli na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Patrzysz na swoje nożyczki fryzjerskie i bez najmniejszych wątpliwości stwierdzasz, że to już ten czas kiedy należy wymienić te stare, dość wysłużone i już niekoniecznie ostre nożyczki fryzjerskie na jakiś lepszy, nowszy model. Już sobie wyobrażasz, jak przy pomocy tych nowych nożyczek, szybko i sprawnie strzyżesz swoich klientów. Operujesz nimi tak, jak by były stworzone tylko dla Ciebie. Bez najmniejszego problemu tworzysz najbardziej kreatywne fryzury i jesteś w sanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wybrednym klientom… i nagle powracasz do smutnej, szarej rzeczywistości, bo owszem wiesz, że już musisz wymienić swoje nożyczki, ale niestety ten ogromny wybór przeróżnych nożyczek fryzjerskich nieco Ciebie przeraża, bo tak naprawdę nie wiesz jaki model będzie Ci najbardziej potrzebny. Nie przejmuj się, bowiem ułatwimy Ci dokonanie tego wyboru, przedstawiając poszczególne parametry jakimi powinieneś kierować się przy ich zakupie.

wybór nożyczek fryzjerskich

Zastanów się nad rodzajem nożyczek fryzjerskich

Zanim zdecydujesz się na zakup swojego wymarzonego modelu nożyczek fryzjerskich, przede wszystkim musisz zastanowić się do czego tak naprawdę są Ci potrzebne nowe nożyczki, od tego bowiem zależy ich rodzaj. Pomyśl, czy potrzebne są Ci nożyczki standardowe, klasyczne, które wykorzystasz do: strzyżenia, cieniowania, stopniowania, palcowania, skalowania, konturowania, wyrównywania czy też ząbkowania:

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-nozyczki-satin-white-line-rozmiary-4-5-5-0-i-5-5.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-nozyczki-century-micro-classic-c-line-rozmiary-5-0-5-5-6-0-6-5.html

A może jednak, bardziej potrzebne Ci będą degażówki fryzjerskie, które posłużą Ci do teksturowania, zmniejszania objętości włosów, cieniowania czy też strzyżenia punktowego.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-nozyczki-cm-40-cm-46-degazowki-jednostronne-white-line-rozmiary-5-0-i-6-5.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-nozyczki-century-offset-effi-degazowki-jednostronne-c-line-rozmiar-5-75.html

A może nie potrzebujesz ani nożyczek standardowych, ani tak zwanych degażówek fryzjerskich, tylko po prostu potrzebujesz nożyczek z wygiętymi ostrzami, które posłużą Tobie do cięcia ślizgiem?

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-powercut-fryzjerskie-nozyczki-5-5-i-6-25.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-swivelcut-nozyczki-fryzjerskie-5-0-5-75-6-5.html

Rozmiar ma znaczenie!

Załóżmy, że już wiesz jaki rodzaj nożyczek fryzjerskich jest Ci najbardziej potrzebny, ale co dalej? Teraz musisz zwrócić uwagę na rozmiar nożyczek fryzjerskich. Biorąc pod uwagę tą kwestię, musisz pamiętać przede wszystkim o tym, że

  • Nożyczki duże, czyli w rozmiarze 6.5 polecane są zazwyczaj dla mężczyzn, którzy mają większe dłonie a niżeli kobiety
  • Mniejsze rozmiary nożyczek, czyli 5.0 czy też 5,5 to modele polecane raczej kobietom.

Zwróć uwagę na pozostałe parametry!

Kupując nożyczki fryzjerskie, nie jest ważny tylko i wyłącznie ich rodzaj i rozmiar, ale także jeszcze inne kwestie. Dlatego też będąc na etapie zakupu nożyczek fryzjerskich pamiętaj o takich parametrach jak:

  • Stal – to bardzo ważna sprawa, bowiem decyduje ona nie tylko o trwałości nożyczek i ich odporności, ale także o ostrości. Jeśli chodzi o rodzaj stali, to najlepszą stalą jest stal hartowana, japońska. Jest ona nie tylko odporna na upadki z wysokości, ale także nie zaszkodzi jej korozja.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/babyliss-pro-babst550e-nozyczki-degazowki-z-obrotowym-kciukiem-5-5.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-mythos-damast-offset-premium-fryzjerskie-nozyczki-do-wlosow-6-0-9012.html

  • Waga nożyczek - ma również bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię wygody. Dlatego, Twoje nowe nożyczki fryzjerskie powinny być przede wszystkim lekkie. Takie nożyczki nie zmęczą tak Twojej dłoni i nie obciążą kciuka, nawet podczas wielogodzinnej pracy.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-powercut-fryzjerskie-nozyczki-5-5-i-6-25.html

  • Ergonomiczny kształt – to równie ważna kwestia, bo to ona decyduje o komforcie i wygodzie Twojej pracy. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na otwór na kciuk a także na ułożenie nożyczek. Przeanalizuj dokładnie tą kwestię i przyjrzyj się na przykład swoim dotychczasowym nożyczkom. Zastanów się, czy praca z nimi była komfortowa i wygodna. Jeśli nie, to wiesz, czego unikać w swoim nowym wybranym modelu.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-goldwing-gold-line-nozyczki-do-wlosow-5-5-28155-i-6-0-28160.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-goldwing-34-gold-line-degazowki-fryzjerskie-5-75-28575.html

  • Dopasowanie do indywidualnych potrzeb czyli regulacja – to tak naprawdę podstawa dobrego cięcia, bowiem dzięki regulacji, masz możliwość idealnego dopasowania nożyczek do kształtu swojej dłoni. Dlatego, koniecznie zdecyduj się na taki model nożyczek fryzjerskich, który posiada regulację śruby, która wyeliminuje na przykład nadmiar luzu.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-nozyczki-zentao-black-offset-premium-line-rozmiary-5-5-6-0-i-6-5.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-silver-ice-white-line-nozyczki-fryzjerskie-5-0-1350-5-5-1355-6-0-1360-6-5-1365-i-7-0-1370.html

  • Antyalergiczna powłoka – możesz wybrać także nożyczki fryzjerskie, które mają antyalergiczną powłokę. To ważne, zwłaszcza w przypadku osób o wrażliwej i skłonnej do alergii skóry.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-black-venezia-jaguart-white-line-fryzjerskie-nozyczki-antyalergiczne-do-wlosow-5-5-45255-18.html

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-spider-shine-classic-blue-a-line-fryzjerskie-nozyczki-antyalergiczne-5-0-7034-i-5-5-7035.html

Jeśli już wiesz jaki rodzaj nożyczek fryzjerskich powinieneś wybrać, to pamiętaj o naszej obszernej ofercie. Na pewno znajdziesz u nas najbardziej odpowiedni dla siebie model. Zresztą sprawdź i przekonaj się!