10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Przedłużanie włosów – jaka metoda jest najlepsza?

 

Na efekt długich włosów nie musisz już czekać miesiącami, a nawet latami. Wystarczy jedna wizyta w salonie fryzjerskim, by cieszyć się odpowiednią długością, a nawet gęstością włosów. Coraz więcej kobiet decyduje się na zagęszczanie włosów bądź ich przedłużanie. Poznaj metody takich zabiegów i zdecyduj, która jest dla Ciebie najlepsza.

przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów – jak przeprowadza się taki zabieg?

Sposobów przedłużania jest wiele, jednak za każdym razem zabieg jest w 100% bezbolesny i bezinwazyjny. Chodzi bowiem o nic innego, jak o innowacyjne doczepianie sztucznych pasm do naturalnych włosów. Pasma idealnie są dobrane kolorystycznie, a dzięki temu, że doczepia się je już przy nasadzie głowy, zapewniają również efekt bardziej gęstej, bujnej fryzury. Niestety nie każdy ze sposobów jest w pełni bezpieczny dla Twoich włosów. Dlatego decydując się na doczepianie włosów, sprawdź, który zabieg jest dla Ciebie najwłaściwszy.

Ultradźwięki albo laser – bezpiecznie i skutecznie?

Jedną z bardziej polecanych metod jest ultradźwiękowe albo laserowe przedłużanie włosów. Zarówno przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia (metoda na zimno) jak i lasera można perfekcyjnie doczepić włosy, w subtelny i praktycznie niewidoczny sposób. Świetne rozwiązanie w przypadku cienkich włosów, gdzie przy innych metodach, łączenia mogłyby być bardziej widoczne. Skorzystanie z lasera jest jednak dość drogą zachcianką. Koszt może przekroczyć nawet 1000 złotych. Trzeba jednak przyznać, że laser daje nie tylko najlepsze, ale i najtrwalsze efekty. Fryzura utrzyma się bowiem około 4 – 6 miesięcy. Decydując się na te metody, pamiętaj jednak też o ich słabej stronie – tak doczepione włosy trudno potem odróżnić od naturalnych. Ich odłączanie może się więc negatywnie odbić na kondycji Twoich naturalnych włosów.

Keratynowe zagęszczanie włosów

Ta metoda jest często wybierana również ze względu na przystępną cenę. Ten zabieg polega na doczepianiu włosów pod wpływem wysokiej temperatury. Do przyczepienia włosów wykorzystuje się zgrzewarkę albo pistolet na wkłady keratynowe. Zabieg jest również trwały, a dopiero po 3 – 4 miesiącach konieczne jest jego powtórzenie. Im bardziej odrastają włosy, tym bardziej widoczne są bowiem łączenia doczepionych pasm.

Kanapkowa i taśmowa metoda przedłużania włosów

Choć może się wydawać, że doczepione na przezroczystych silikonowych paskach włosy, będą mocno się wyróżniać na tle naturalnych pasm, to ta metoda gwarantuje naprawdę fajne i ciekawe efekty. Jest polecana szczególnie jeśli interesuje Cię zagęszczanie włosów. Paski nie są widoczne, nawet jeśli zepniesz włosy w kucyk bądź zaczeszesz w kok. Można je też łatwo pielęgnować, używając zarówno odżywki do włosów, jak i normalnych, czy suchych szamponów. Wadą tej metody jest jej wysoka cena oraz konieczność odnowienia zabiegu już po czterech tygodniach.  

Przedłużanie włosów za pomocą mikroringów czy pętelek

Jeśli nie chcesz skorzystać z lasera czy keratynowego zgrzewania, a kanapkowe przedłużanie jest dla Ciebie zbyt drogie, to zerknij na doczepianie włosów za pomocą mikroringów czy pętelek. Włosy doczepia się za pomocą małych obrączek (aluminium, miedź czy brąz) albo pętelek, które są polecane zwłaszcza alergikom. Tutaj efekt utrzyma się nawet przez 3 – 4 miesiące. Mikroringi mogą jednak powodować pewien dyskomfort, zwłaszcza na początku. Zabieg ten nie jest również łatwy we wdrożeniu, dlatego warto wybrać naprawdę sprawdzonego fryzjera, jeśli to właśnie za pomocą mikroringów chcesz przedłużyć włosy.

Metoda injection albo siateczka – jeśli masz problemy z łysieniem

Te dwie metody również nie należą do najtańszych, ale zapewniają bardzo dobre efekty. Injection polega na przyczepianiu kosmyków do podstawy imitującej skórę, doklejonej do głowy. Taki sposób zapewni Ci spokój z włosami nawet na czas jednego roku. Podobne rezultaty uzyskasz przy metodzie na siateczkę. Naturalne włosy umocowane są na specjalnej siatce, którą przyczepia się do włosów. Siatkę można łączyć na dwa sposoby, albo z naturalnymi włosami, przeplatając je przez brzeg siateczki, albo sięgając po specjalne, niewidoczne klipsy.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, musisz się liczyć z wydatkiem rzędu od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od:

  • długości dołączanych włosów,
  • ilości doczepianych pasm,
  • rodzaju doczepianych pasm,
  • sposobu wykonania metody.

Najtańsze są mikroringi, pętelki albo zgrzewanie za pomocą keratyny. Pamiętaj jednak, że cena przedłużania włosów często przekłada się na jakość wykonania. Mikroringi będą Cię ograniczać np. przy wykonywaniu fryzur. Kucyk, kok czy odsłonięcie jednego boku – łączenia mogą być widoczne. Z kolei keratynowe zgrzewanie trzeba szybko powtórzyć, a wysoka temperatura osłabia mocno strukturę włosa. Dlatego owszem ważne jest ile kosztuje przedłużanie włosów, ale również istotne jest, jaki efekt końcowy uzyskasz.

Co się dzieje z Twoimi włosami po takim zabiegu?

Warto zadać sobie również pytanie, czy przedłużanie włosów jest bezpieczne? Teoretycznie nie ma żadnych przeciwskazań, ponieważ doczepiane włosy można zawsze zlikwidować, jednak tutaj warto pamiętać, że np. przy laserowej czy ultradźwiękowej metodzie, trudno jest potem odróżnić naturalne pasma od doczepianych.

Trzeba też pamiętać, że jednak każde doczepianie w jakimś stopniu osłabia cebulki włosów. I choć w przypadku metody kanapkowej może dochodzić również do kołtunienia się włosów od nasady, to właśnie tę metodę uznaje się za najbardziej bezpieczną. Nie jesteś do końca przekonana? Spróbuj wzmocnić i odbudować swoje naturalne włosy oraz pobudzić je do szybszego wzrostu. Pomóc Ci może np. botox włosów.

Jak dbać o doczepiane włosy?

Doczepiane włosy nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji. Jeśli wybierzesz np. siateczkowane przedłużanie włosów to może zachodzić jedynie konieczność systematycznego przeczyszczenia siateczki. Nie jest to skomplikowany zabieg i wystarczy, jak przeprowadzisz go raz w tygodniu.

Poza tym pamiętaj, by:

  • nie używać szczotek i grzebieni o twardym włosiu, a włosy rozczesywać jedynie na sucho,
  • włosy myć co dwa  - trzy dni, w zależności od indywidualnych potrzeb. Do mycia wybierać tylko delikatne, naturalne szampony,
  • przy stylizacji całkowicie zrezygnować z bardzo gorącego powietrza, nie ciągnąć włosów i nie szarpać ich.

Doczepiane włosy możesz związać w kucyk, czy zapleść warkocz. Możesz je podkręcić na lokówce i nałożyć na nie olejek odżywczy, ale tylko maksymalnie od połowy długości, nigdy natomiast bezpośrednio przy nasadzie.