10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Prostownica z regulacją temperatury

 

Nowoczesna prostownica do włosów może osiągnąć temperaturę nawet do 240 stopni – to naprawdę dużo, a przecież nie zawsze trzeba ustawiać prostownicę na aż tak wysoką temperaturę, by wyprostować włosy. Dlaczego to takie istotne, by wybrać odpowiednią temperaturę? Na pewno domyślasz się, że chodzi o bezpieczeństwo Twoich włosów. Wiadomo, że im wyższa temperatura, tym wyższe jest ryzyko ich zniszczenia podczas prostowania.

prostownica z regulacją temperatury

Jak bezpiecznie prostować włosy?

Przede wszystkim nie przesadzaj z temperaturą. Jeśli możesz wyprostować włosy w temperaturze 170-180 stopni, nie ustawiaj prostownicy na 240 stopni. To jedna z najważniejszych zasad. Jeśli będziesz jej przestrzegać, nie będziesz później narzekać z powodu przesuszonych czy wręcz zniszczonych włosów.

Dla większego bezpieczeństwa powinnaś zaopatrzyć się w profesjonalny preparat do prostowania włosów. Preparaty tego typu sprawią, że Twoje włosy będą bardziej śliskie, dzięki czemu samo ich prostowanie stanie się o wiele szybsze. Poza tym preparaty do prostowania włosów skutecznie chronią strukturę włosa przed działaniem wysokiej temperatury. Stosując je, będziesz mieć pewność, że prostowanie włosów w domu będzie tak bezpieczne jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Jak dobrać temperaturę do rodzaju włosów?

Jeśli już posiadasz profesjonalną prostownicę z funkcją regulacji temperatury, korzystaj z niej, naprawdę warto. Przede wszystkim pamiętaj, że temperaturę prostowania włosów musisz dobrać indywidualnie. Przyjrzyj się dobrze swoim włosom.

Są dość cienkie i delikatne? Nie ustawiaj temperatury na wyższą niż 170 stopni C. To samo zresztą tyczy się sytuacji, kiedy chodzi o włosy rozjaśnione lub dość zniszczone. Jeśli masz delikatne włosy, prostownica z funkcją regulacji temperatury jest dla Ciebie koniecznością. Jeśli użyjesz prostownicy bez tej funkcji, która nagrzewa się do ponad 200 stopni, możesz wyraźnie zniszczyć włosy, może nawet dojść do ich spalenia.

Masz włosy zdrowe, w miarę proste lub tylko lekko pofalowane? Ustaw swoją prostownicę na temperaturę około 200 stopni C. To w pełni wystarczy, by je szybko wyprostować.

Temperaturę w okolicach nawet 230-240 stopni możesz wybrać, jeśli masz włosy grube i zdrowe. To także temperatura odpowiednia dla posiadaczek włosów wyraźnie kręconych, zwłaszcza tych o mocnych, dość drobnych lokach.

Jak najlepiej dopasować temperaturę?

Chcesz mieć pewność, że prostujesz włosy w bezpiecznej temperaturze? Po dokonaniu wstępnej oceny stanu włosów wypróbuj możliwości swojej prostownicy. Jeśli tylko można w niej regulować temperaturę, szybko uda Ci się dopasować optymalną temperaturę do Twojego rodzaju włosów. Na początek ustaw prostownice na stosunkowo niską temperaturę i po jej nagrzaniu spróbuj rozprostować jedno pasmo włosów. Jeśli już po jednym przeciągnięciu płytek prostownicy po wybranym paśmie będzie ono całkiem proste, oznacza to, że dobrałaś właśnie odpowiednią dla Twoich włosów temperaturę prostowania. Jeśli jednak okaże się, że wybrana temperatura jest zbyt niska, ustaw temperaturę nieco wyższą, np. o 20 stopni i spróbuj jeszcze raz. Tą metodą szybko uda ci się ustalić, w jakiej temperaturze możesz prostować włosy.