10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Prostownica z jonizacją

 

prostownice z jonizacjąOstatnio wiele słyszy się o suszarkach i prostownicach do włosów, które posiadają funkcję jonizacji. Na pewno każda z Was zastawiała, się, co to właściwie jest jonizacja i czy jest sens kupować prostownicę zaopatrzoną w tą funkcję.

Na czym polega jonizacja?

Prostownica z jonizacją po nagrzaniu wytwarza jony ujemne, które w sprawią, że Twoje włosy staną się gładsze, będą wyglądały zdrowiej i przestaną się elektryzować. Na pewno zastanawiasz się, jak to możliwe. Rzecz w tym, że wytwarzane przez prostownicę jony aktywnie wpływają na strukturę prostowanych włosów, skutecznie zamykając ich łuski. Efekt zauważysz już po pierwszym zastosowaniu – włosy będą wyraźnie wygładzone, do tego mniej podatne na zniszczenia.

Mocne strony prostownic z funkcją jonizacji

wyprostowane włosyZastanawiasz się, czy prostownica z jonizacją, to dobry wybór dla ciebie? Pamiętaj, że Twoje włosy mogą się elektryzować z zupełnie różnych przyczyn, elektryzowanie może być spowodowane pogodą lub słabą kondycją włosów. Niezależnie od przyczyny problemu, możesz być pewna, że prostownica z jonizacją skutecznie go rozwiąże.

Profesjonalne fryzjerskie prostownice nie tylko są zaopatrzone w funkcje jonizacji, ale także dość wykorzystują parę wodną podczas swojej pracy, co sprawia, że włosy wyglądają po wyprostowaniu po prostu doskonale. Nowoczesne prostownice z jonizacją nagrzewają się bardzo szybko, posiadają gładkie płytki, które znacznie zmniejszają tarcie podczas prostowania. To także przyczyni się do jeszcze większego wygładzenia Twoich włosów.

Prostownice wytwarzające jony ujemne są pomocne nie tylko w przypadku problemu z elektryzowaniem się włosów. Dlaczego właściwie warto rozważyć zakup prostownicy z jonizacją? Wiesz na pewno, że zdrowe włosy to włosy odpowiednio nawilżone. A właśnie wytwarzane przez prostownice jony ujemne znacznie poprawiają nawilżenie struktury włosa.

Jeśli na dodatek farbujesz włosy, to prostownica z funkcją jonizacji jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jony ujemne, jak wiadomo, pomagają domknąć łuski włosowe. Domknięcie łusek z kolei sprawia, że Twoje włosy znacznie dłużej utrzymują nowy kolor. Jednocześnie nawet włosy farbowane regularnie, poddawane działaniu jonizacji, pozostają zdrowe i błyszczące.

Czy prostownica z jonizacją jest bezpieczna?

Na pewno nie raz słyszałaś, że zbyt częste stosowanie prostownicy zniszczy Twoje włosy. Czy tak jest naprawdę? Czy profesjonalna prostownica z jonizacją może być niebezpieczna? Jeśli tylko zaopatrzysz się w prawdziwie profesjonalny sprzęt fryzjerski i będziesz go używać zgodnie z zaleceniami, możesz być pewna, że prostownica nie zniszczy Twoich włosów.

Nie musisz się obawiać, że prostownica fryzjerska źle wpłynie na kondycje Twoich włosów. Wręcz przeciwnie – jonizacja sprawi, że Twoje włosy będą o wiele gładsze i przestaną się elektryzować. Jeśli tylko wybierzesz profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów, możesz być spokojna, że Twoje włosy nie będą potrzebowały żadnych dodatkowych, zaawansowanych zabiegów regenerujących. Najlepiej jednak przekonaj się o tym sama, będziesz pozytywnie zaskoczona.