Profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów kręconych

Każdy rodzaj włosów ma swoje potrzeby i indywidualne wymagania. Tak samo jest w przypadku włosów kręconych o których będzie mowa w dzisiejszym artykule w kontekście profesjonalnych produktów do pielęgnacji tego rodzaju włosów. Będąc zawodowym stylistą prowadzącym profesjonalny salon fryzjerski jesteś zobowiązany do tego, aby używać w swojej pracy najwyższej jakości kosmetyków, gdyż również na tym budujesz swój wizerunek. Co więcej musisz być przygotowany na każdą sytuację i mieć odpowiednie zaplecze w postaci różnorodnych kosmetyków polecanych do pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

kosmetyki do włosów kręconych

Najlepsze szampony i kąpiele do pielęgnacji włosów kręconych

Jestem przekonana, że każdy zawodowy stylista zgodzi się ze stwierdzeniem, że podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów jest szampon, który dostarcza włosom wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Nic więc dziwnego, że pisząc o kosmetykach do włosów kręconych rozpoczynam swój artykuł właśnie od szamponów. Na początek kilka słów o kąpieli do włosów kręconych Kerastase Oleo-Curl Bain, która została opracowana na bazie kompleksu Hydro-Elastic przywracającego lokom kształt oraz materie. Ponadto kąpiel wygładza powierzchnię włosów czego efektem będzie ich przyjemność w dotyku. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie włosów i zapewnia włosom optymalny poziom nawilżenia. Mówiąc o profesjonalnej pielęgnacji włosów kręconych grzechem byłoby nie wspomnieć o szamponie Loreal Curl Contour, który posiada niepowtarzalną kombinację ceramidu bio-mimetic zapewniającą włosom niesamowitą sprężystość i lekkość.

Szampon to nie wszystko

Oczywiście szampon to tylko podstawa pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Jak zapewne dobrze wiesz, włosy potrzebują jeszcze wielu innych profesjonalnych kosmetyków dzięki którym staną się one piękne i zdrowe. Dlatego też w przypadku profesjonalnej pielęgnacji włosów kręconych w Twoim salonie absolutnie nie powinno zabraknąć maski L’Oreal Professionnel Curl Contour, która dzięki zawartości Nutripulse dodaje włosom sprężystości, lekkości i pięknego blasku. Pielęgnację włosów kręconych warto wspomóc także mgiełką Farouk Chi Curl Preserve Conditioner Spray, która utrwala skręt loków, nawilża i wzmacnia włosy a także przywraca optymalny balans nawilżenia po zabiegach chemicznych i nadaje włosom niesamowitego połysku. Profesjonalnie ukształtowane loki zapewni również krem do loków Macadamia Reviving Curl Cream, który zapewnia świetne utrwalenie i fantastyczny kształt loków. Krem dodatkowo nawilża włosy oraz przeciwdziała elektryzowaniu i puszeniu się włosów.

Właściwe podejście

Będąc profesjonalnym stylistą potrzebujesz w swoich rękach profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich, które będą idealnym dopełnieniem Twoich szerokich umiejętności. Co więcej musisz mieć bardzo szeroki wachlarz kosmetyków dopasowanych do każdego rodzaju włosów. Dzięki takiemu wyposażeniu swojego salonu pokazujesz swoim klientom swój szeroko rozumiany profesjonalizm oraz udowadniasz swoją troskę i właściwe podejście do pracy.