Poznaj 4 kroki do idealnie gładkich i lśniących włosów.

Marzysz o idealnie gładkich i lśniących włosach? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z czterema prostymi sposobami dzięki którym możesz spełnić swoje marzenia. Dodam tylko, że w moim przypadku sprawdziły się na 100%.

gładkie i lśniące włosy

Po pierwsze – odpowiedni szampon

Dużo się pisze o tym, że szampon to podstawa pielęgnacji włosów pod warunkiem, że jest on odpowiednio dobrany do rodzaju naszych włosów. Kiedy zauważyłam, że moje włosy stają się delikatnie mówiąc „ trudne do ogarnięcia” postanowiłam sięgnąć po szampon wygładzający bogaty w delikatne i odżywcze olejki, które są odpowiedzialne za gładkość i połysk włosów. Co ważne, do spłukiwania włosów używam chłodnej wody, która zamyka łuski włosów przez co włosy stają się bardziej błyszczące.

Po drugie – odpowiednia odżywka, maska i kuracja

Oczywiście jak się można domyśleć, sam szampon nie zdziała cudów. Dlatego ważne jest by działanie szamponu wspomóc działaniem odpowiedniej odżywki, kuracji i maski do włosów. Jak dla mnie bardzo ważne było to, by wszystkie te elementy składające się na pielęgnację włosów były z tej samej serii, wówczas wzajemnie się uzupełniają i są bardziej skuteczne.

Po trzecie – odpowiednie suszenie włosów

Kiedyś myślałam, że suszenie włosów to żadna filozofia. O tym, że jest inaczej dowiedziałam się już jakiś czas temu. Szybko postanowiłam zasady właściwego suszenia włosów wdrożyć we własne życie. Przede wszystkim włosy zaczęłam suszyć tylko wtedy, kiedy było to naprawdę konieczne. Zaopatrzyłam się w odpowiednią suszarkę, wyposażoną w funkcję jonizacji oraz zimny nadmuch. Zarówno jonizacja jak i zimny nadmuch wygładza włosy i dodaje im połysku. Dodatkowo włosy znacznie mniej się elektryzują. Podczas samego suszenia włosów bardzo ważne jest by suszyć włosy od nasady w kierunku końcówek włosów.

Po czwarte – właściwe szczotkowanie włosów

Mam tutaj głównie na myśli odpowiednią szczotkę do włosów. Najlepiej, żeby szczotka, którą rozczesujesz włosy była wyposażona w naturalne włosie z dzika. Używając regularnie takiej szczotki Twoje włosy będą wyraźniej gładkie i bardziej błyszczące dzięki rozprowadzeniu na włosach naturalnej substancji nawilżającej. Co ważne, taka szczotka nie szarpie, nie łamie i nie niszczy włosów.

A jakie Wy macie swoje sprawdzone sposoby na wygładzenie swoich włosów? Jakie kroki podejmujecie, by Wasze włosy były gładkie i do tego jeszcze błyszczące? Z miłą chęcią zapoznam się z Waszymi sposobami. Napiszcie o tym w komentarzach.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes