10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Płytki w prostownicach fryzjerskich

 

płytki w prostownicachZastanawiasz się nad zakupem prostownicy do włosów? Jeśli tak na pewno zastanawiasz się nie tylko nad marką i przydatnymi funkcjami, ale także nad płytkami prostownicy. To właśnie od nich zależy ostateczny efekt prostowania włosów. Obecnie możesz wybrać płytki z różnych tworzyw, np. ceramiczne, tytanowe czy turmalinowe. Które z tych tworzyw będzie dla Ciebie najlepsze?

Płytki ceramiczne?

Prostownice z płytkami ceramicznymi są obecnie najpopularniejsze – możesz być pewna, że nie jest to bynajmniej dziełem przypadku. Tego rodzaju płytki maję tę zaletę, że ogrzewają się równomiernie, dzięki czemu nie musisz się obawiać przypalenia włosów w trakcie ich prostowania. To jednak jeszcze nie wszystko. Płytki ceramiczne są na tyle śliskie, że podczas prostowania łatwo zsuwają się po powierzchni włosów i jednocześnie je wygładzają. Jeśli chcesz cieszyć się komfortem, jaki dają płytki ceramiczne i w dodatku używać naprawdę trwałej prostownicy, możesz zawsze zdecydować się też na płytki ceramiczno – tytanowe.

A może płytki tytanowe?

Chcesz mieć prostownicę z niezniszczalnymi płytkami? Wybierz płytki tytanowe, są one odporne praktycznie na wszystkie uszkodzenia mechaniczne. Jeśli do tego Twoje włosy są dość grube i kręcone, tytan na pewno przypadnie Ci do gustu. Nowoczesne płytki tytanowe zapewniają komfortowe prostowanie włosów bez nieprzyjemnego tarcia. Nawet jeśli jesteś posiadaczką naturalnych loków, przy pomocy prostownicy z płytkami z tytanu uda Ci się je idealnie wyprostować i wygładzić.

Płytki turmalinowe – czy warto?

Masz problem z elektryzującymi się włosami? Wypróbuj prostownicę z płytkami turmalinowymi. Płytki tego typu wytwarzają po podgrzaniu jony ujemne, które skutecznie zamykają łuski naszych włosów, tym samym skutecznie chroniąc je przed rozmaitymi zniszczeniami. Jakby tego było mało płytki turmalinowe są o wiele trwalsze niż popularne płytki ceramiczne, bardzo często zalecane są zresztą przez fryzjerów.

Rozmiar płytek

szerokość płytek w prostownicachMateriał, z którego zrobione są płytki prostownicy, jest oczywiście bardzo ważny. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę jeszcze długość i szerokość płytek. Na pewno widziałaś zarówno małe, można powiedzieć „kieszonkowe” prostownice jak i takie, których rozmiar jest znacznie większy. Które wybrać?

Przede wszystkim weź pod uwagę długość swoich włosów. Masz krótkie włosy? Więc prostownica o krótkich i dość wąskich płytkach będzie dla Ciebie idealna. Poszukaj modeli z płytkami szerokości do 24 mm i długości do 90 mm.

Masz włosy półdługie lub długie? Wybierz prostownicę z większymi płytkami – weź przy tym pod uwagę grubość włosów. Jeśli Twoje włosy są wprawdzie długie, lecz jednocześnie dość cienkie i proste lub tylko odrobinę falowane, zdecyduj się na prostownicę, której płytki będą szerokie na 24-30 mm. Jeśli natomiast Twoje włosy można śmiało określić jako grube lub kręcone, przyda się prostownica o jeszcze szerszych płytkach. Poszukaj modelu z płytkami szerokimi na 30-40 mm. Oczywiście wszystkie włosy długie wymagają płytek o długości przekraczającej 90 mm.

Wszystkie opisane modele prostownic możesz zobaczyć tutaj na stronie.