Płyny do trwałej ondulacji – niezbędnik w każdym salonie fryzjerskim

Zabieg trwałej ondulacji włosów jest zabiegiem dość popularnym. Dzięki niemu możemy spełnić swoje marzenia dotyczące pięknych, bujnych i sprężystych loków. Niemniej jednak by owy zabieg był satysfakcjonujący zarówno dla stylisty jak i klientki powinniśmy użyć profesjonalnych płynów do trwałej ondulacji, które w dużej mierze decydują o zadowalającym efekcie końcowym. Zanim jednak przejdziemy do wyboru danego płyny do ondulacji musimy dokonać fachowej i rzetelnej analizy stanu naszych włosów. Bowiem rodzaj włosów decyduje o tym, jaki płyn powinniśmy wybrać dla danej klientki.

trwała ondulacja

Rodzaj ma znaczenie

Wśród profesjonalnych płynów do undulacji włosów bardzo dużą popularnością cieszy się płyn L’Oreal Professionnel DULCIA ADVANCED ze składnikiem Ionene G. Owy płyn skutecznie ochroni włosy przed uszkodzeniami i sprawi, że włosy będą znacznie łatwiejsze do rozczesania. Warto zauważyć, że omawiany przeze mnie płyn dostępny jest w czterech wariantach. Jego podział przedstawia się następująco:Dulcia Advanced Well-Lotion 0 – włosy naturalne, oporne, Dulcia Advanced Well-Lotion 1 – włosy normalne, Dulcia Advanced Well-Lotion 2 – włosy uwrażliwione, koloryzowane, porowate i Dulcia Advanced Well-Lotion 3 – włosy bardzo uwrażliwione, koloryzowane, porowate.
loreal płyn do trwałej ondulacji
Nieco inny podział możemy znaleźć wśród płynów do trwałej ondulacji Matrix Optiwave. Owy płyn dostępny jest w trzech formułach: do włosów normalnych, opornych oraz uwrażliwionych. Jego innowacyjna formuła wzbogacona o kompleks ochronny zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami i jednocześnie zapewni nam elastyczne, sprężyste loki oraz równo skręcone włosy.
matrix płyn do trwałej ondulacji

Na koniec jeszcze kilka słów o płynie RB HAUTE COIFFURE Renee Blanche, który w odróżnieniu od wyżej wspomnianych płynów zarezerwowany jest tylko do jednego rodzaju włosów, a mianowicie do włosów normalnych. Płyn zawiera w swoim składzie liczne wyciągi roślinne, które zabezpieczają włosy podczas zabiegu trwałej ondulacji.

Pod warunkiem, że…

Zadowalający i w pełni satysfakcjonujący efekt zabiegu trwałej ondulacji uzależniony jest od kilku warunków. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj oczywiście umiejętności, doświadczenie i wiedza stylistów. Niemniej jednak równie istotne znaczenie ma także wybór płynu do trwałej ondulacji. Tak jak wspomniałam powinien on być dostosowany do rodzaju i kondycji włosów. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione możemy być pewni, że przeprowadzony przez nas zabieg trwałej ondulacji będzie źródłem satysfakcji i zadowolenia dla obu stron.