10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Ochrona włosów przed ciepłem suszarki do włosów

 

Używasz codziennie suszarki? Martwisz się tym, że może to doprowadzić do uszkodzenia włosów, a zwłaszcza do ich wyraźnego przesuszenia? Na szczęście da się temu zaradzić, musisz jednak stosować się do kilku zaleceń. Dlaczego właściwie tak ważne jest chronienie włosów przed wpływem wysokiej temperatury? Nie wiem, czy zdawałaś sobie sprawę z tego, że statystycznie każdego roku poświęcamy mniej więcej 5 dni na suszenie i stylizowanie włosów suszarką. To naprawdę sporo, nic dziwnego, że włosy wymagają dodatkowej ochrony, jeśli tak często są narażone na działanie gorącego powietrza.

ochrona włosów przed ciepłem

Użyj termokosmetyków!

Chcesz, żeby suszenie włosów za pomocą suszarki było dla Ciebie zupełnie bezpieczne? Jest to jak najbardziej możliwe, pamiętaj jednak o użyciu profesjonalnych preparatów termoochronnych, które skutecznie zniwelują wpływ wysokiej temperatury na Twoje włosy. Producenci kosmetyków do włosów oferują nam obecnie wiele kremów, mleczek lub sprayów, które nakładamy na włosy, jako swego rodzaju warstwę ochronną, przed użyciem suszarki. To właśnie wysoka temperatura sprawia, że termokosmetyki zaczynają działać, aktywnie chroniąc powierzchnię każdego włosa.

Co mogę Ci polecić?

W zasadzie, jeśli tylko zdecydujesz się na stosowanie kosmetyków profesjonalnych, oferowanych przez sklepy fryzjerskie, na pewno uda Ci się znaleźć takie, które będą faktycznie chronić Twoje włosy przed dzianiem gorącego powietrza. Osobiście mogę Ci polecić choćby łatwy w użyciu Goldwell Stylesign Straight SLEEK PERFECTION serum ochronne 100ml. Przed każdym zabiegiem termostylizacji po prostu rozpyl nieco preparatu na swoich włosach. To wystarczy w pełni, by wytworzyła się warstwa ochronna, która sprawi, że ani suszarka ani lokówka czy prostownica nie zaszkodzi Twoim włosom. Pewnie nie będziesz zaskoczona faktem, że spray zawiera aktywne substancje nawilżające i odżywcze, Twoje włosy po jego użyciu będą sprężyste i lśniące, nawet jeśli suszarki używasz codziennie.

Podobnie działającym kosmetykiem jest spray do prostowania Lisap Ultimate Straight Fluid 250ml. I tym razem, jak w większości kosmetyków termoochronnych, wystarczy jedynie nanieść kosmetyk na włosy, by móc przystąpić do ich bezpiecznego suszenia. Powinnam dodać jeszcze, że tego typu kosmetyki nie tylko ochronią włókna Twoich włosów przed działaniem temperatury, ale także dodają włosom połysku i poprawiają strukturę włosów. Poza tym, jeśli rano nie masz zbyt wiele czasu, kosmetyki termoochronne tym bardziej powinny przypaść Ci do gustu. Powinnaś wiedzieć, że większość z nich wyraźnie skraca czas suszenia włosów.

Masz włosy cienkie i delikatne?

Obawiasz się, że dany termoskometyk nie uchroni ich przed działaniem wysokiej temperatury? Mogę ci polecić spray GHD Thermal Protector Spray, który jest wręcz idealny do termostylizacji włosów w nieco gorszej kondycji. Co ważne, spray przyczynia się do domknięcia łuski włosa. A to oznacza, że po jego użyciu zauważysz, że Twoje włosy są o wiele bardziej błyszczące. Zamknięte łuski sprawią też, że Twoim włosom nie grozi utrata wilgoci z wnętrza, do czego dochodzi podczas suszenia włosów, kiedy nie używa się kosmetyków temroochronnych.