10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Na jakie funkcje zwracać uwagę przy zakupie prostownicy?

 

Myślisz, że prostownica to sprzęt, który służy jedynie do prostowania włosów i który wymaga dość dużej zręczności w codziennym użytkowaniu? Mamy dla ciebie świetną wiadomość – wcale tak nie jest. Obecnie profesjonalne prostownice do włosów wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym stylizacja włosów jest nie tylko wyjątkowo komfortowa, ale także bezpieczna.

funkcje w prostownicach

Funkcja Sleep Mode

Chyba zgodzisz się z nami, że bezpieczeństwo jest kwestią najbardziej istotną. Jedną z ciekawszych funkcji w nowoczesnych prostownicach jest Sleep Mode. To właśnie ta funkcja sprawia, że prostownica wyłącza się samoistnie po pewnym czasie (zazwyczaj po 30 minutach), kiedy przestaniesz jej używać. Sprzęty z funkcją Steep Mode wyłączają się także, kiedy temperatura w pomieszczeniu, w którym się one znajdują, spadnie do temperatury poniżej 5 stopni C. Prostownica taka będzie zatem zupełnie bezpieczna także dla Twojego domu i mieszkania, nawet gdy zapomnisz o jej wyłączeniu.

Funkcja Memory

Nie masz ochoty za każdym razem po włączeniu prostownicy ustawiać na nowo temperatury odpowiedniej dla Twoich włosów? Sprzęt z funkcją Memory rozwiąże ten problem. Prostownica „zapamięta” Twoje ustawienia, dzięki czemu codzienna stylizacja włosów będzie o wiele szybsza i prostsza.

Wyświetlacz LCD

wyświetlacz w prostownicachTo kolejny dodatek, który znajdziemy w nowoczesnych prostownicach. Używając prostownicy z wyświetlaczem LCD, możesz w każdej chwili sprawdzić wybrane ustawienia, na pewno docenisz tę dogodność, zwłaszcza gdy będziesz chciała np. zmienić temperaturę. Sporym plusem prostownic z wyświetlaczem jest fakt, że sam wyświetlacz jest zawsze dość duży.

Wibrujące płytki

Na pewno wiesz doskonale, że każda prostownica powinna dość delikatnie przesuwać się po włosach. Absolutnie niedopuszczalna jest sytuacje, kiedy to prostownica szarpie czy nawet wyrywa włosy. Nowoczesne prostownice wyposażone są w płytki, które są naprawdę gładkie, a tarcie jest niewielkie. Jakby tego było mało, zawsze możesz zdecydować się na jedną z profesjonalnych prostownic z wibrującymi płytkami, które mają się jeszcze delikatniej przesuwać po powierzchni włosa. Producenci obiecują, że modele wyposażone w wibrujące płytki sprawią, że włosy będą wyglądać na znacznie gładsze.

Czujnik porowatości włosów

To dość szczególne udogodnienie możemy znaleźć póki co tylko w jednym z najbardziej ekskluzywnych modeli prostownic GHD. Dlaczego właściwie taki czujnik jest przydatny? Rzecz w tym, że po rozpoznaniu stopnia porowatości włosów czujnik dobierze od razu optymalną dla danego typu włosów temperaturę prostowania. Tym samym ryzyko zniszczenia włosów w trakcie ich stylizacji zostanie zmniejszone do minimum.

Szukając odpowiedniej prostownicy, powinnaś na pewno wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wyżej właściwości. Pamiętaj o jednym, nie powinnaś w żadnym razie wybierać sprzętu średniej jakości, efekty jego używania na pewno nie będą zadowalające. Jeśli chcesz, by Twoje wyprostowane włosy były idealnie gładkie i lśniące, zdecyduj się na nowoczesną prostownicę. Jeśli w dodatku wybierzesz model z wyświetlaczem LCD, funkcją Memory i Sleep Mode, używanie prostownicy stanie się dla ciebie prawdziwą przyjemnością.