Łojotokowe zapalenie skóry głowy powodem wypadania włosów i łupieżu. Jak z tym walczyć?

Nadmiernie przetłuszczające się włosy to nie lada problem dla każdej kobiety. Niestety jest to problem bardzo poważny, który często zaniża naszą samoocenę i niejednokrotnie spędza nam sen z powiek. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż na ogół kobiety nie wiedzą jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. Nasza niewiedza nie pozwala nam na podjęcie odpowiednich kroków na to by skutecznie walczyć z tym problemem.

Poznajemy przyczyny

Włosy, a w zasadzie skóra głowy przetłuszcza się na skutek złej pracy gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum. W efekcie nasze włosy są bardzo przyklapnięte a nasza fryzura wygląda bardzo nieefektownie. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym iż nadmiar sebum może przyczynić się do powstania łupieżu tłustego, wypadania włosów a w konsekwencji nawet do wyłysienia. Do nadprodukcji sebum może dojść z różnych przyczyn. Nierzadko wpływ na to mają hormony, zaburzenia pracy tarczycy, toksyny zalegające w organizmie czy też używki w postaci papierosów i alkoholu. Pamiętajmy o tym, że również złe odżywianie może przyczyniać się do nadmiernego przetłuszczania się włosów.

łysienie

Precyzyjne określenie przyczyny

W zasadzie sami nie jesteśmy w stanie określić jaka jest dokładnie przyczyna przetłuszczania się naszych włosów. Aby móc precyzyjnie określić przyczynę musimy w pierwszej kolejności udać się do wielu specjalistów z branży medycznej. Przede wszystkim mam tutaj na myśli internistę, ginekologa czy też endokrynologa, którzy na podstawie zleconych badań będą w stanie określić czym spowodowane jest nadmierne przetłuszczanie się naszych włosów.

Właściwa pielęgnacja

Oprócz tego, że udamy się do lekarza i wykonamy potrzebne badania, koniecznie należy we właściwy sposób pielęgnować włosy. Pamiętajmy o tym, iż włosy musimy myć tak często, jak tego potrzebują. Podczas mycia włosów zadbajmy o właściwą temperaturę wody. Woda nie może być zbyt gorąca, ponieważ wówczas gruczoły łojowe są jeszcze bardziej pobudzone i włosy bardziej się przetłuszczają. Woda powinna być letnia, a nawet chłodna wtedy łuski włosów pozostają domknięte a gruczoły łojowe nie są pobudzone. Unikajmy również zbyt mocnego masażu głowy, który również wzmaga pracę gruczołów łojowych. Do pielęgnacji włosów przetłuszczających się używajmy odpowiednio dobranych kosmetyków, które zostały opracowane specjalnie z myślą o naszych włosach. Zwróćmy uwagę na etykietę produktów, która mówi o składzie naszych kosmetyków. Dobrze byłoby gdyby w zakupionych przez nas produktach do pielęgnacji włosów znajdowały się takie składniki jak: selen, cynk, alantoina, kwas salicylowy oraz różnorodne zioła – chmiel, rzepa, pokrzywa czy też łopian. Pamiętajmy również o tym, by używane przez nas kosmetyki były z tej samej serii, wówczas wszystkie komponenty wchodzące w skład pielęgnacji włosów będą się wzajemnie uzupełniały. Starajmy się unikać odżywek bez spłukiwania, które również mogą dodatkowo przetłuszczać nasze włosy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes