Kosmetyki do włosów dzięki którym kolor będzie trwały i intensywny

Kiedy Twoje klientki decydują się na zabieg koloryzacji włosów zależy im na tym, aby nowy kolor jaki pojawi się na włosach był trwały, intensywny i głęboki. Nic więc dziwnego, że jako zawodowy stylista dokładasz wszelkich starań by tak było. Używasz najwyższej jakości, profesjonalnych farb do włosów, które przyczyniają się do tego, że jesteś w stanie zapewnić swoim klientkom jak najlepszy rezultat zabiegu koloryzacji włosów. Ale czy to wszystko co jesteś w stanie zaoferować? Oczywiście, że nie. Otóż w Twojej gestii powinno też leżeć używanie w swojej codziennej pracy specjalistycznych a przede wszystkim profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, które sprawią, że kolor włosów będzie trwały i intensywny. Co zatem jest niezbędne w Twoim salonie?

kosmetyki do włosów farbowanych

Bezpośrednio po zabiegu

Wskazując profesjonalne kosmetyki dzięki którym kolor włosów będzie intensywny i trwały chciałabym zacząć od płynu wyrównującego Lisap Top Care PHASE 2 After Color Equalizer, który zagwarantuje zawsze maksymalnie profesjonalne rezultaty Twojej pracy. Dzięki niemu, kolor na włosach będzie zachwycał swoją jednolitością i połyskiem.

Pielęgnacja włosów farbowanych z kosmetykami Biolage

Jako zawodowy stylista zapewne niejednokrotnie spotkałeś się w swojej pracy z kosmetykami Biolage. Zatem zapewne wiesz jak dużą skutecznością działania charakteryzują się owe produkty. Dlatego też w tym miejscu chciałabym Tobie zaproponować odżywkę do włosów koloryzowanych Biolage Colorlast, która dzięki zawartości nasion słonecznika, pokrzywy, rozmarynu oraz licznych protein idealnie nawilża włosy. Ponadto odżywka usuwa osady z włosów i wydobywa w ten sposób świetlistość i blask koloru. Proteiny soi, filtry UV oraz witamina E skutecznie zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wraz z odżywką powinno się także używać szampon do włosów koloryzowanych Biolage Colorlast, który nie tylko dokładnie oczyszcza włosy, ale także utrwala ich kolor oraz zapobiegnie jego wypłukiwaniu się. Wyciągi roślinne zawarte w szamponie profesjonalnie pielęgnują włosy oraz dodają im gładkości. Dodatkowo włosy są pod stałą ochroną przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Propozycje innych czołowych firm

W przypadku kiedy mamy do czynienia z pielęgnacją włosów farbowanych warto postawić także na olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime Cheveux Colores, który stanowi niejako niewyczerpane źródło przeciwutleniaczy, które skutecznie ochraniają koloryzowane włosy. Olejek sprawi, że włosy będą mocne i zdrowe, a kolor głęboki i intensywny. W pielęgnacji koloryzowanych włosów bardzo dobrze się sprawdzi również dwufazowa odżywka do włosów Loreal Professionnel POTIONIZER, która opiera swoje działanie na dwóch formułach. Faza wodna gwarantuje włosom optymalny poziom nawilżenia oraz zdyscyplinuje włosy. Natomiast faza mleczna ochroni włosy od zewnątrz oraz wydobędzie z włosów niesamowity blask. Nie możemy także tutaj zapomnieć o nabłyszczaczu do włosów Alterna Bamboo UV+ Fade Proof Fluide, któryzawiera liczne składniki pielęgnacyjne, które wzmacniają włosy, dogłębnie odżywiają i chronią. Wyciąg z bambusa oraz olejek Kendi. Zabezpiecza włosy przed czynnikami zewnętrznymi i wolnymi rodnikami.

Kształtuj dobre nawyki

Jako stylista, który prowadzi salon fryzjerski musisz wiedzieć, że jesteś niejako nauczycielem w kształtowaniu dobrych nawyków. Twoje klientki często wzorują się na Tobie i na podstawie Twojej pracy opierają swoją codzienną pielęgnację włosów. Zatem używaj w swojej pracy profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich a dzięki temu ukształtujesz u swoich klientek właściwe nawyki. Dzięki takiej postawie dużo zyskasz w oczach swoich klientek.