10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Keratynowe prostowanie w salonie czy w domu?

 

Keratynowe prostowanie włosów można przeprowadzić w warunkach domowych, jednak trudno będzie poszczególne czynności wykonać samodzielnie, np. nałożenie keratyny na wszystkie pasma włosów czy ich wyprasowanie prostownicą. Dla pewności, że zabieg zostanie wykonany właściwie, a efekt zadowoli nas na długie miesiące, należy dobrze przeczytać instrukcję i poprosić kogoś o pomoc lub pójść do fryzjera. Wykonanie zabiegu w salonie ma jedną i chyba najważniejszą zaletę – fryzjer właściwie dobierze ilość keratyny, a także na podstawie struktury włosa lepiej określi, jak długo keratyna się na nich utrzyma. Z kolei zabieg keratynowy w domu zakończy się bardzo dużą oszczędnością, jeżeli będziemy robić go zgodnie z instrukcją.

zabieg keratynowy w domu czy w salonie

Keratynowe prostowanie – poświęć trzy godziny dla kilkumiesięcznego efektu gładkich i lśniących włosów

Puszące i trudno układające się włosy można poskromić podczas codziennego wygładzania ich nagrzaną prostownicą. Takie dzienne modelowanie włosów, niestety niszczy je, wysusza i osłabia (chyba, że w Twojej łazience leży prostownica fryzjerska, która zdecydowanie jest bezpieczniejsza dla włosów). Dlatego lepszym rozwiązaniem jest keratynowe prostowanie włosów, dzięki czemu  są one gładsze, bardziej miękkie i proste, a ich czas układania nawet o połowę krótszy. Wybierając się do fryzjera, trzeba zaplanować, co najmniej trzy godziny. Czas trwania zabiegu uzależniona jest oczywiście od długości i grubości włosów. Od rodzaju włosów i stopnia ich zniszczenia zależy też, jak długo będą one proste i lśniące po zabiegu.

Jak wygląda keratynowe prostowanie?

Właściwe przeprowadzenie zabiegu w salonie fryzjerskim niczym nie powinno się różnić od tego, przeprowadzonego w domu. Produkty do keratynowego prostowania, które używa fryzjer można przecież zakupić w sklepie fryzjerskim. Różni się jedynie tym, że w salonie założymy maski ochronne i wygodnie zasiądziemy w fotelu, by wszystkie czynności wykonała za nas profesjonalna fryzjerka.

Od finalnego efektu dzieli nas siedem kroków:

  1. Mycie – fryzjerzy na taki zabieg poświęcają nawet 12 minut. Skóra głowy musi być głęboko oczyszczona, dlatego mycie połączone jest z trzy minutowym masażem i powtórzone 2 – 3 razy.
  2. Przygotowane na przyjęcie keratyny włosy muszą być odsączone z nadmiaru wody i delikatnie rozczesane, by można je było podzielić na cieńsze pasma.
  3. Następnie włosy należy bardzo dokładnie wysuszyć.
  4. Nałożenie keratyny (tutaj polecamy szczególnie produkty Inoar. Ponieważ keratyna Inoar jest zdecydowanym liderem na rynku fryzjerskim. Jeżeli ta opcja jest dla Ciebie za droga to zobacz koniecznie z propozycję innej firmy. Keratyna Encanto bo to o niej mowa to tańsza keratyna ale efekty po jej użyciu są bardzo dobre) – włosy dzielone są na cztery sekcje, a następnie wysmarowane rozmieszaną w miseczce keratyną. Zbyt gruba warstwa keratyny może spowodować nadmierne przeciążenie włosów, a zbyt cienka z kolei może spowodować uszkodzenie kosmyków podczas prostowania i skrócenie efektu lśniących i gładkich włosów po zabiegu. Keratynę nakłada się, co najmniej 2 centymetry od nasady głowy i pozostawia na włosach przez 20 minut.
  5. Suszenie włosów. Włosy muszą być ponownie całkiem suche. Należy zwrócić uwagę, by temperatura suszenia była ustawiona na średnim poziomie i, by podczas suszenia nie przykładać suszarki bezpośrednio do włosów.
  6. Całkiem suche włosy należy podzielić na trzy równe sekcje. Tu również przydaje się doświadczenie fryzjerki, ponieważ do kondycji włosów należy dobrać temperaturę prostownicy. Mało zniszczone, podatne włosy prostowane są przy temperaturze 215 stopni Celsjusza, a przy bardziej opornych prostownicę należy nagrzać do 230 stopni Celsjusza.  Każde pasmo włosów zostaje wyprostowane minimum siedem razy, dzięki czemu łuski włosów zostają całkowicie domknięte.
  7. Włosy można dodatkowo wypłukać i wysuszyć, nie jest to niezbędne i dlatego fryzjer może zabieg zakończyć na prostowaniu włosów. To, jakich kosmetyków użyje fryzjer do prostowania włosów ma wpływ, na następne kroki, już w domu. Dlatego warto słuchać zaleceń fryzjera, by np. unikać sauny, nie spinać włosów, czy nie myć ich przez pierwszych 48 godzin. Pierwsze mycie po keratynowym prostowaniu włosów często wliczone jest w cenę zabiegu. Są jednak takie produkty jak np. Inoar Pos Progress, po którym włosy można umyć od razu. Dlatego warto dopytać fryzjera o szczegóły.
zestaw inoar pos

Jak sprawić, by efekt lśniących i gładkich włosów utrzymał się jak najdłużej?

Jedyną wadą wykonania takiego zabiegu u fryzjera, jest z pewnością jego wysoka cena. O kilkaset złotych nasz portfel zdecydowanie będzie chudszy, ale z pewnością nie będziemy mogły oderwać się od lustra, chcąc non stop podziwiać rewelacyjny efekt. Co zrobić, by ten efekt zatrzymać jak najdłużej? Z pewnością odstawiamy wszystkie tradycyjne kosmetyki do włosów, a sięgamy po specjalnie opracowane produkty z dodatkiem keratyny, jak np. Novex Brazilian Keratin Recarga de Queratina krem z keratyną 80g. Dzięki temu spowolnimy wypłukiwanie keratyny z włosów i zapewnimy, że włosy nawet przez kilka miesięcy będą lśniące, miękkie i gładkie. Również miłośnicy basenowych uciech powinni pamiętać, by na włosy nałożyć czepek. Chlor jest również wrogiem keratyny i znacznie przyspiesza jej wypłukiwanie. To samo dotyczy słonej wody np. w morzu. Dlatego po keratynowym prostowaniu warto włosy chronić, a na wakacjach unikać zbyt częstego kontaktu właśnie ze słoną wodą. Częściej sięgamy po suszarkę. Jeśli włosy myjemy wieczorem, to przed pójściem spać, suszymy je. Spanie z mokrymi włosami, również sprawi, że szybko wrócą do dawnej kondycji.