10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Karbowanie włosów – wraca moda na włosy karbowane

 

Moda lubi wracać, także jeśli chodzi o fryzury. Przypomnij sobie zwariowane stylizacje lat 80. i 90. Nie tylko kolorowe ubrania, ale też uczesania były wówczas przejawem radości, energii i luzu, odrobinę niepokornego i typowo młodzieńczego. Jedną z najmodniejszych fryzur były właśnie karbowane włosy o dużej objętości. W zestawieniu z kolorowym strojem i makijażem przez wiele lat królowały na ulicach, a także na ekranach. Pokarbowane włosy nosiły aktorki i piosenkarki, a wśród nich Madonna, czy Britney Spears. Także i w Polsce karbowanie było super modne odkąd tylko w sprzedaży pojawiły się tak zwane gofrownice do włosów. Szał na gofrowanie widać było zwłaszcza na dyskotekach i imprezach. Dziś moda ta powraca, a karbowane włosy znów są na topie, choć w nieco innym wydaniu. Jak pokarbować włosy, jakie są modne fryzury z karbowanych włosów? Zobaczmy.

karbowanie włosów

Jak bezpiecznie, skutecznie i szybko pokarbować włosy

Aby osiągnąć efekt pokarbowanych włosów, konieczna jest karbownica, czy inaczej gofrownica do włosów. Znajdziesz je tam, gdzie profesjonalne lokówki i falownice. Karbownica wygląda podobnie jak prostownica, tylko płytki mają zygzakowy kształt jak maleńkie trójkąty. W sprzedaży jest dziś spory wybór tego rodzaju urządzeń. Jeśli chcesz karbować włosy bezpiecznie, bez ryzyka zniszczenia, wybierz sprzęt profesjonalny o dobrych parametrach. Jednym z nich jest technologia wykonania płytek. Wysokiej jakości sprzęt ma powłoki, które zmniejszają do minimum ryzyko zniszczenia włosów. Przydatna jest też regulacja temperatury, by móc dopasować ją do rodzaju włosów. Przy wyborze karbownicy znaczenie ma także rozmiar płytek. Jeśli włosy są krótkie, albo mają być karbowane tylko przy nasadzie, odpowiednia będzie do tego mini karbownica o wąskich płytkach. Nada się ona również do karbowania cienkich pasemek. Z kolei posiadaczki dłuższych włosów, które mają być karbowane w całości albo sporych partiach, lepsza będzie karbownica o większych płytkach, dzięki czemu szybko uzyskamy odpowiedni efekt.

Karbownica do włosów automatyczna – łatwe i szybkie karbowanie włosów

Karbowanie włosów tradycyjną karbownicą, zwłaszcza jeśli włosy są długie i gęste, może zająć sporo czasu i wymagać cierpliwości. Każde pasmo miejsce przy miejscu trzeba bowiem złapać pomiędzy płytki i przytrzymać. Aby zminimalizować czas stylizacji, powstała automatyczna karbownica do włosów. Wystarczy przeciągnąć urządzenie po paśmie z góry na dół, aby osiągnąć efekt. Obrotowa płytka sama sunie po włosach. Dzięki temu szybko pokarbujesz włosy i uzyskasz świetną fryzurę. Karbownica ma ceramiczne bezpieczne płytki i regulację temperatury, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

 

Karbowanie włosów – o czym pamiętać?

Karbownica do włosów gotowa do użycia? Stosując ją powinnaś pamiętać o kilku kwestiach.

1. Nie karbujemy włosów mokrych ani wilgotnych. Po umyciu najpierw wysusz je dokładnie.

2. Zawsze przed karbowaniem włosów należy zastosować kosmetyk termoochronny, zabezpieczający przed szkodliwym działaniem gorąca. Dzięki temu włosy nie ucierpią podczas stylizacji.

3. Zanim zabierzesz się do karbowanie, dobrze rozczesz i wygładź włosy. Najlepsza będzie do tego szczotka z włosiem naturalnym, która szybko i bezboleśnie rozczesze każde włosy, a jednocześnie świetnie wygładzi je i zapobiegnie puszeniu. Zobacz też: kosmetyki na puszące się włosy

4. Włosy zaczynaj karbować od samej nasady, chyba że chcesz karbować tylko część. Podzielenie włosów na partie ułatwi Ci pracę. Używając automatycznej karbownicy, pomału przesuwaj ją po złapanym paśmie w stronę końców. Jeśli masz zwykłą karbownicę, łap miejsce przy miejscu pomiędzy płytki.

5. Już pokarbowane włosy możesz utrwalić np. lakierem o lekkim chwycie. Pokarbowane włosy powinny utrzymać się aż do następnego mycia włosów.

Karbowanie włosów bez karbownicy?

Czy możliwe jest karbowanie włosów bez karbownicy? Można osiągnąć podobny efekt zaplatając bardzo cienkie warkoczyki na wilgotnych, ale nie mokrych włosach. Im cieńszy splot, tym wyraźniejszy będzie efekt pokarbowania włosów. Muszą mieć też czas, by nabrać kształtu. Najlepiej jeśli pozostawisz je na noc. Licz się jednak z tym, że efekty nie będą tak mocne, równe i trwałe jak po karbownicy.

Fryzury z włosów karbowanych

Jakie są najmodniejsze fryzury z włosów karbowanych?

  • Krótkie włosy karbowane – karbowanie u nasady krótkich włosów pięknie je unosi. Do tego najlepsza jest mała karbownica, bo łatwo nią złapać krótkie pasma tuż przy nasadzie. Fryzura jest pełna objętości i trwale uniesiona.
  • Pokarbowane afro – karbownicą możesz osiągnąć efekt zbliżony do afro, co najlepiej wygląda na średniej długości włosach pokarbowanych na całości. Najłatwiej osiągniesz tę fryzurę automatyczną karbownicą.
  • Kok z karbowanych włosów – dzięki pokarbowaniu części włosów, kok "urośnie". Zebrane włosy w kucyk częściowo pokarbuj, po czym zapleć w kok.
  • Wysoki kucyk z karbowanych włosów – zjawiskowy zwłaszcza przy długich włosach. Pokarbowane fragmenty mogą objąć tylko część włosów lub całe. Im więcej, tym większa objętość.
  • Niski kucyk z pokarbowanych włosów – włosy mogą być karbowane na całości, albo tylko poniżej gumki, co ciekawie wygląda
  • Warkocze dobierane z pokarbowanych włosów – to jedna z najmodniejszych stylizacji. Włosy pokarbuj, a następnie spleć warkocze dobierane.
  • Pokarbowane pasemka – dowolne – grube lub cienkie, na dole włosów, po środku, nie ma znaczenia. Puść wodze fantazji i zaszalej fryzurą. Dwa pasemka pokarbowane przy czole? Czemu nie?!

Pokarbowane włosy jak widzisz dają wiele możliwości stylizacji i fryzur. Są też doskonałe jako dodatek do upięć. Świetnie unoszą włosy u nasady i dodają fryzurze objętości. Warto więc zaprzyjaźnić się z karbownicą.