10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu?

 

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego tak ważne jest, to jakim szamponem myjemy włosy po tym zabiegu. Jego wybór jest o tyle istotny, że wpływa on bezpośrednio na kondycję naszych włosów, a także na to, jak długo nasze włosy po tym zabiegu będą proste. Dlatego, jeśli i Ty chcesz przez długi czas cieszyć się idealnie prostymi a przy tym właściwie odżywionymi włosami, to koniecznie przeczytaj, jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu.

szampony do keratynowego prostowania

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Ogranicza się ona bowiem do podania dwóch konkretnych celów pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania:

Po pierwsze musisz dostarczać swoim włosom keratyny ( oczywiście w niewielkich ilościach)

Po drugie musisz ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z Twoich włosów.

Jak uwzględnić powyższe cele?

jak to zrobić

Jak dostarczyć włosom keratyny?

Najprostszym sposobem na dostarczenie włosom keratyny, jest używanie kosmetyków, które posiadają w sobie tenże składnik. Niemniej jednak, musisz pamiętać o tym by takie kosmetyki stosować z umiarem, by nie doszło do zjawiska zwanego przeproteinowaniem. To nic strasznego, ale na skutek tego zjawiska włosy mogą się zmienić w brzydki puch. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas należy umyć włosy szamponem, który posiada w swoim składzie SLS oraz natłuścić włosy przy użyciu odżywki z dodatkiem swojego ulubionego oleju, na przykład olejku arganowego, makadamia czy olejku kokosowego.

Jak ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z włosów?

Podstawą w tym momencie jest oczywiście prawidłowa pielęgnacja włosów, która polega na odrzuceniu kosmetyków, które zawierają w swoim składzie poniższe substancje:

Silikony, które występują pod różnymi nazwami, ale najczęściej ich nazwy kończą się następującymi przyrostkami:

 • methicone,
 • silicon,
 • siloxane,
 • silanol.

Dopuszczalne są natomiast silikony rozpuszczalne w wodzie:

 • dimethicone copolyol,
 • lauryl methicone copolyol,
 • hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane,
 • silikony z PEG na początku - decydującą jest cyfra/liczba widniejąca przy PEG. Im wyższy znacznik, tym większa rozpuszczalność w wodzie - każdy poniżej 4 nie rozpuszcza się w wodzie wcale, zaś powyżej 10 rozpuszcza się bardzo dobrze.
 • SLS/SLES czyli silne detergenty
 • Sól ( Sodium Chloride)

 • Alkohol ( głównie alcohol denat). Pamiętajmy jednak, że w kosmetykach znajdziemy także alkohole, te pozytywnie działające na włosy, znajdziemy je pod nazwą na przykład: Cetyl alcolhol lub cetearyl alkohol.

Dlaczego należy odrzucić kosmetyki, które zawierają powyższe substancje?

Zarówno SLS, SLES, silikony, sól czy alkohol przyczyniają się do szybszego wypłukiwania się keratyny z włosów i tym samym sprawiają, że włosy są w kiepskiej kondycji i szybciej wracają do stanu sprzed wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Czym myć włosy po zabiegu keratynowego prostowania?

Zdając sobie sprawę z tego, że na rynku znajdziecie całe mnóstwo szamponów, po zabiegu keratynowego prostowania włosów, przygotowałam dla Was kilka propozycji. Moim zdaniem, te szampony są najlepsze i idealnie zadbają o włosy po zabiegu. To nasze propozycje:

INOAR Szampon do prostowania keratynowego Inoar 250ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/inoar-szampon-do-prostowania-keratynowego-inoar-250ml.html

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design szampon do włosów 250ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/alfaparf-keratin-therapy-lisse-design-szampon-do-wlosow-250ml.html

Encanto DO BRASIL Anti-Fizz After-Care zestaw po keratynowym prostowaniu włosów 2x236ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/encanto-do-brasil-anti-fizz-after-care-zestaw-fryzjerski-po-keratynowym-prostowaniu-wlosow-2x236ml.html

Co wyróżnia najlepszy szampon po keratynowym prostowaniu?

Wszystkie zaproponowane powyżej szampony to najlepsze produkty? Dlaczego? Powstały one specjalnie z myślą o profesjonalnej pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania. Powstały one na bazie specjalnie wyselekcjonowanych składników oraz wyszukanych składników pochodzenia naturalnego, które dbają o włosy a także przedłużają efekt zabiegu. Szampony czysto stricte po keratynowym prostowaniu włosów, w odróżnieniu od innych szamponów, nie posiadają w swoim składzie substancji zakazanych, o których była mowa powyżej. Warto natomiast zauważyć, że w ich składzie znajdziemy drogocenną keratynę, która jest naturalnym budulcem naszych włosów. Po użyciu tych szamponów zobaczysz, że Twoje włosy są gładkie, lśniące oraz odpowiednio nawilżone.

To Ciebie powinno zainteresować!

Bez wątpienia wybór odpowiedniego szamponu po zabiegu keratynowego prostowania to podstawa. Ale, jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swoje włosy, to sięgnij po coś więcej niż tylko szampon. Zobacz co Ci proponujemy!

Inoar Pos Progress zestaw po keratynowym prostowaniu włosów

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/inoar-pos-progress-zestaw-fryzjerski-po-keratynowym-prostowaniu-wlosow-2x250ml.html

Inoar Herbal zestaw po keratynowym prostowaniu włosów 2x250ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/inoar-herbal-fryzjerski-zestaw-po-keratynowym-prostowaniu-wlosow-2x250ml.html

Wella Elements szampon odbudowujący do włosów 250ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/wella-elements-szampon-fryzjerski-odbudowujacy-do-wlosow-250ml.html

Kativa POST 2 zestaw do pielęgnacji po keratynowym prostowaniu włosów 2x250ml

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/kativa-post-2-zestaw-fryzjerski-do-pielegnacji-po-keratynowym-prostowaniu-wlosow-2x250ml.html

Przeczytaj koniecznie!

efekt po keratynowym prostowaniu włosów

Poruszając temat szamponu po keratynowym prostowaniu nie mogłam oprzeć się pokusie, by nie napisać na koniec kilku słów na temat pielęgnacji włosów bezpośrednio po zabiegu keratynowego prostowania. Dlatego jeśli i Ty chcesz jak najlepiej zadbać o swoje włosy po zabiegu keratynowego prostowania to powinnaś, przez pierwsze 2-3 doby uważać by nie wypłukać keratyny. Dlatego też przez ten czas nie zaleca się mycia włosów oraz nie powinno się ich moczyć, np. na basenie czy w saunie. Aby nie dopuścić do odkształcenia się włosów po prostowaniu nie powinno się ich też wiązać gumką, spinać czy też zaplatać. Na szczęście jednak, powyższe zasady obowiązują tylko do pierwszego mycia włosów, (oczywiście szamponem po keratynowym prostowaniu). Po pierwszym myciu włosów możesz już do woli wiązać, spinać czy też zaplatać włosy.

Wbrew obiegowej opinii

Zapewne niejedna z Was spotkała się z opinią, że po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy używać delikatnych szamponów, na przykład dla niemowląt czy też małych dzieci. Otóż chciałam Was przestrzec przed takim traktowaniem swoich włosów. Szampony te na pewno są delikatne, ale obawiam się, że względu na ich ubogi skład nie zadbają prawidłowo o włosy po keratynie i co najważniejsze nie uzupełnią jej, a tak jak wspomniała na początku, jest jeden z dwóch nadrzędnych celi pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania.