10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak wyczarować zjawiskowe fale i loki przy pomocy prostownicy?

 

Twoja prostownica to wręcz urządzenie także do zadań specjalnych. Nie tylko dyscyplinuje i wygładza włosy, ale może je nawet skręcać i falować. Nie potrzebujesz w łazience przechowywać różnych urządzeń. Wystarczy dobra prostownica, by każdego dnia inaczej się zaprezentować światu. Dziś więc robimy piękne loki, albo romantyczne fale. Jak? W bardzo prosty sposób, który prezentujemy poniżej. Grzej już więc swoją prostownicę i do dzieła!

loki prostownicą

Prostownica do kręcenia włosów – to znaczy jaka?

Loki na prostownicy nie są wcale trudnym do zrealizowania zadaniem, pod warunkiem że w swojej łazience, posiadasz do tego odpowiedni sprzęt. Choć w wielu poradnikach zapewnią Cię o tym, że wystarczą jedynie zaokrąglone krawędzie płytek grzewczych, to wiedz, że do wyczarowania burzy loków czy delikatnych fal, potrzeba czegoś znacznie więcej. Sprawdź więc jakie parametry również techniczne powinna mieć prostownica do kręcenia włosów i jakie modele zapewnią Ci najlepsze efekty.

  • Opływowe krawędzie płytek grzewczych – prostownica, która spełnia także rolę lokówki, musi mieć zaokrąglone końcówki płytek, ale też opływową obudowę. Jakoś musisz przecież nawijać pasma włosów, dlatego prostownica o ostrej, kanciastej formie się tutaj nie przyda,
  • Wysokiej klasy powłoka płytek – kręcenie włosów prostownicą, to czasochłonny zabieg, dlatego musisz zwrócić uwagę, czy płytki równomiernie się nagrzewają, by podczas dłuższego przytrzymania pasma, nie przesuszały, a co gorsza nie przypaliły go. Musisz też pamiętać o maksymalnej ochronie włosów przed zniszczeniem. Dlatego wybieraj płytki tytanowe, turmalinowe czy seracytowe.
  • Regulacja temperatury – o ile do prostowania włosów wystarczy standardowa, kilkustopniowa regulacja, o tyle przy lokach możesz potrzebować już czegoś więcej. Przy chęci uzyskania mocnego i trwałego skrętu, konieczna jest bowiem wyższa temperatura. Jeśli jednak prostownica ma też wygładzać włosy bądź modelować je w luźne fale, potrzebuje też i słabszego grzania. Dlatego decyduj się na profesjonalne modele, u których skala regulacji jest naprawdę na satysfakcjonującym poziomie.
  • Obrotowy kabel – żeby wykonać loki na prostownicy potrzebujesz trochę czasu spędzić w łazience. Im dłuższe włosy, tym więcej nawijania, dlatego ułatwiaj sobie ten zabieg, decydując się na prostownicę z obrotowym kablem. Dzięki temu prostownica będzie się zakręcać w różne strony, bez plątania kabla. Idealnie jeśli wybierzesz także dłuższy przewód, pozwalający się na swobodne poruszanie się i kręcenie loków również z tyłu głowy.

Funkcja podczerwieni, para wodna i szybkie nagrzewanie się – inwestując w dobrej jakości sprzęt, warto zapewnić sobie maksymalny komfort pracy i świetne warunki dla włosów. To wszystko jest kwestią dodatkowych opcji, które albo posiada Twoja prostownica, albo się męcz. Dlaczego? Podczerwień czy para wodna (zobacz prostownice parowe) przyspiesza zabieg i działa ochronnie na włosy. Docenisz to, ponieważ kosmyki nie będą się puszyć i elektryzować i nawet pod koniec dnia zachowają efekt loków i blask. Ważne jest też szybkie nagrzewanie się czy elementy ochronne obudowy. Prostownica nagrzewa się cała, jeśli nie ma odpowiednich zabezpieczeń, za każdym razem będziesz parzyć palce , co zdecydowanie nie jest ani niczym miłym ani przyjemnym.

Polecane prostownice do kręcenia włosów i falowania:

Jak zrobić loki prostownicą? Podpowiadamy!

Właściwy wybór sprzętu to jednak dopiero połowa sukcesu, teraz powinnaś go odpowiednio przygotować do wykonania loków czy fal. Na początek ustaw temperaturę. Tu jednak parametry dobieraj bardziej indywidualnie i przede wszystkim weź pod uwagę, w jakiej kondycji są Twoje włosy i jaki skręt loków chcesz uzyskać. Przy delikatnych czy mocno zniszczonych włosach zaleca się, by temperatura nie przekraczała 100 – 150 stopni Celsjusza. Jeśli Twoje włosy są grube i oporne na stylizację, to możesz nagrzać sprzęt do 230 stopni Celsjusza. Najlepiej jednak pierwsze loki na prostownicy wykonywać przy niższych temperaturach. Jeśli efekt jest mizerny, a włosy nie przesuszają się zbyt mocno, to następnym razem możesz podwyższyć strumień ciepła. Dlatego kiepskim pomysłem jest robienie pierwszych loków przed wielkim wydarzeniem. Warto zdecydowanie o wiele wcześniej poćwiczyć z prostownicą.

Teraz czas na przygotowanie włosów. Przed kontaktem z prostownicą, muszą być kompletnie suche. Dlatego wysusz je suszarką i zabezpiecz kosmetykiem termoochronnym. W profesjonalnej hurtowni znajdziesz spraye, balsamy czy kremy, które nie tylko zabezpieczą włosy przed działaniem wysokiej temperatury, ale też ułatwią stylizowanie, podkreślą i utrwalą skręt loków czy fal.

Teraz możemy przejść już do sedna sprawy, czyli jak zrobić loki prostownicą.

  • podziel włosy na mniejsze partie, upinając te od góry. Pierwsze pod rozgrzane płytki pójdą te dolne partie,
  • przed nakręceniem włosów dobrze rozczesz każdą partię,
  • wybrane pasmo chwyć między płytki od miejsca, w którym chcesz, by włosy zaczęły się kręcić, a następnie wykonaj obrót prostownicą wokół własnej osi, by kosmyki owinęły się wokół urządzenia w kształcenie litery S,
  • następnie przeciągaj powoli pasmo w dół,
  • nakręcone pasmo delikatnie odłóż i pozostaw do wystygnięcia, by utrwalić skręt.

Wiesz już więc, jak zakręcić włosy prostownicą w skuteczny sposób. I z pewnością po kilku próbach nabierzesz takiej wprawy, że będziesz w pełni kontrolować i moc skrętu i wygląd loków. Jeśli loki prostownicą nie wychodzą za pierwszym razem, to nie poddawaj się i nie składaj broni. Poćwicz najpierw na zimno, samo chwycenie pasm i nakręcanie je na sprzęt, następnie zacznij trening od luźniejszych skrętów. Nie kieruj się zasadą, że im dłużej włosy przytrzymasz w jednym miejscu, tym lepszy skręt wyjdzie. W ten sposób włosy tylko przepalisz i przesuszysz. Prostownicę należy wolno przeciągać, ale bez przytrzymywania dłużej niż 2 sekundy w jednym miejscu. Trudniej może też być, jeśli szukasz sposobów na loki na krótkich włosach. Tu możesz mieć problem z uchwyceniem pasma, dlatego do krótkich lub półdługich włosów sprawdzą się bardzo wąskie płytki.

Jak zrobić fale prostownicą?

 Zasada działania jest ta sama, musisz tylko pamiętać, że im więcej włosów chwycisz prostownicą na raz, tym luźniejsze i delikatniejsze fale uzyskasz. Tutaj też nastaw prostownicę na bardzo niską temperaturę – 100 – 130 stopni Celsjusza. Jeśli Twój skręt nadal będzie zbyt mocny, przeczesz pasma palcami albo szerokim grzebieniem. Przeciągaj też szybciej prostownicę na pasmach, choć pamiętaj, że takie działanie może negatywnie wpłynąć na trwałość fryzury.

Na koniec utrwal piękne loki

Wiesz już jak się robi loki prostownicą, teraz musisz jeszcze poznać skuteczne sposoby na utrwalenie i zabezpieczenie swojej oszałamiającej fryzury. Dobrze sprawdzi się tutaj lakier, którym spryskasz każdą pofalowaną partię, ale dopiero po wyschnięciu i zawsze przed falowaniem następnej. Sprawdzi się fenomenalnie też pianka albo spray, który naniesiesz na włosy przed rozpoczęciem nawijania loków. Zrezygnuj raczej natomiast z nakładania żelu albo pianki już po stworzeniu fal. Obciążysz tylko nadmiernie włosy i uzyskasz efekt przyklapniętych, przetłuszczonych kosmyków.

Pamiętaj też, że częste używanie prostownicy może odbijać się na kondycji włosów. Dlatego chroń włosy podczas codziennej pielęgnacji. Dobry szampon, nawilżająca odżywka, a także serum odżywcze powinny wzmocnić Twoje włosy i dbać o to, by nie traciły poziomu nawilżenia, a przez to każdego dnia błyszczały pięknym blaskiem i wyraźną mocą.