10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak uzyskać idealny odcień chłodnego blondu?

 

Chłodny odcień blondu to nadal jeden z popularniejszych trendów fryzjerskich. Ten kolor naprawdę fenomenalnie się prezentuje, a ponadto pozwoli wyróżnić się z tłumu i ułatwi tuszowanie drobnych mankamentów. Chłodny blond także idealnie harmonizuje ze słowiańskim typem urody i pasuje zarówno blondynce jak i szatynce o jasnym typie karnacji. Ale ale… od marzeń o chłodnym blondzie do uzyskania idealnego koloru droga nie zawsze jest prosta. Ważne jest tutaj wybranie dobrej jakości farby, ale też używanie odpowiednich kosmetyków, by jak najdłużej cieszyć się zimnym kolorem bez ciepłych i wręcz żółtych refleksów. Poznaj więc skuteczne sposoby na uzyskanie i utrzymanie chłodnego koloru blond.

chłodny blond

Idealna farba do chłodnego blondu – to znaczy jaka?

Farbowanie włosów zawsze w jakimś stopniu jest loterią. Czy uzyskasz taki kolor, jak pokazany jest na pudełku farby do włosów? Jak długo utrzyma się efekt koloryzacji? Na te pytania trudno uzyskać na początku właściwą odpowiedź, a efekt na końcu może być rzeczywiście różny. Dlatego warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • czy do Twojego typu urody pasować będzie właśnie chłodny blond?
  • czy konieczne będzie wcześniej rozjaśnianie włosów?
  • jaką farbę wybrać, by uzyskać idealny chłodny blond, bez nadmiernego osłabienia włosów.

Jeśli już więc sprawdziłaś, że chłodny blond świetnie współgra z Twoim typem urody i wiesz o ile tonów musisz rozjaśnić włosy, to teraz czas na wybór odpowiedniej farby. Do takiej koloryzacji warto wybrać profesjonalne produkty, które dają Ci gwarancję osiągania bardzo dobrych rezultatów. Jaka farba do chłodnego blondu sprawdzi się więc najlepiej? Stawiaj przede wszystkim na produkty, po które sięgają też fryzjerzy, czyli takie farby z dodatkiem olejków pielęgnujących, ale również ekstraktów i formuł ochronnych, które sprawią że uzyskasz głęboki i właściwy kolor, nie osłabiając nadmiernie swoich włosów. Profesjonalne farby fryzjerskie są też o wiele trwalsze od tych, oferowanych w drogeriach. Natomiast dzięki temu, że taką farbę należy zmieszać z oksydantem, możesz też sama zdecydować o właściwym poziomie rozjaśnienia włosów.

UWAGA! Pamiętaj, że tylko w przypadku naturalnego jasnego blondu uzyskasz piękny efekt chłodnego koloru bez konieczności mocnego rozjaśnienia włosów. Dobrze też wiedzieć, że chłodny blond nie zawsze pasuje do oliwkowej, ciemniejszej karnacji.

Ciemny czy jasny odcień chłodnego blondu? Jak rozeznać się na palecie barw?

Teraz czas na wybór odpowiedniego koloru. Co Ci będzie pasować? Chłodny ciemny blond a może chłodny beżowy blond? Nie wiesz czym się różnią między sobą poszczególne tony? Zdecydowanie pomocna będzie tutaj paleta i oznaczenia na farbie, które tyczą się:

  • bazowego koloru (liczba przed przecinkiem),
  • refleksów, które odpowiedzialne są za chłodniejszy albo cieplejszy odcień koloru. (dwie cyfry albo litery po przecinku).

Jak poprawnie czytać oznaczenia farby?  Numery, które przypisane są odcieniom blond w tabeli, to najczęściej te od 6 do 11. Im wyższa liczba, tym jaśniejszy odcień blondu, np. 6 to farby ciemny blond, a 10 czy 11 to bardzo jasne, wręcz platynowe odcienie. To jest właśnie liczba bazowa. Następnie musisz poprawnie odczytać cyfry, albo litery znajdujące się po przecinku liczby bazowej, np. 1 to popielate odcienie, a 2 to z kolei dodatek fioletowych refleksów. Czasem zamiast cyfr mogą pojawić się też litery – A jak Ash czyli popielaty albo V jak Violet. Pod frazą chłodny blond farba często pojawiają się wysokiej jakości produkty Alfaparf Evolution, w których łatwo odczytasz właściwe kolory na palecie, np. 6.01 to ciemny chłodny blond z popielatymi refleksami. Wolisz chłodny średni blond? Wybierz numer 7.1 czyli średni popielaty blond albo 7.21 - średni blond ale z fioletowymi refleksami. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w serii Alfaparf Evolution, to na unikatowe i fenomenalne odcienie Violet i bardzo jasne Platinum, które zapewniają naprawdę ciekawe efekty w różnych kombinacjach np. z dodatkiem złocistej poświaty.

Niektórzy producenci mogą jednak stosować całkiem inne oznaczenia, np. z Wellą ciemny chłodny kolor uzyskasz, stosując odcień 6/16. W opisach farb Wella znajdziesz jednak bardzo dużo podpowiedzi, dzięki którym szybko zorientujesz się, że do uzyskania bardzo jasnych kolorów konieczne będzie sięgnięcie po farby o numerze od 8 do 10. I tutaj chłodny popielaty blond oznaczony jest także 1 po przecinku, ale warto zwrócić uwagę, że w palecie masz do wyboru też blond opalizująco – grafitowy (10/69) albo ciemny blond popielato – grafitowy (6/19). Znajdziesz więc wiele ciekawych propozycji, by uzyskać bardzo interesujący chłodny odcień blondu.

Chłodny blond - farba trwała czy półtrwała?

Jeśli chłodny blond to farba musi być zawsze permanentna? Otóż niekoniecznie. Taka farba z pewnością bardzo dobrze się sprawdzi, jeśli masz ciemniejsze włosy albo zależy Ci również na zatuszowaniu siwych odrostów. Z tonerem nie zawsze będzie to możliwe, ponieważ pigmenty nie wnikają w głąb włosa, a oblepiają go jedynie na zewnątrz. Dlatego farba półtrwała pozwoli odświeżyć kolor i utrzymać go na włosach maksymalnie do 24 myć. Toner zda egzamin przy jaśniejszych odcieniach blondu albo przy odświeżeniu wcześniej już uzyskanego koloru. Farba półtrwała ma więc słabsze działanie, ale dzięki temu jest też bezpieczniejsza dla włosów. Nie zawiera bowiem amoniaku, a dzięki łagodnej formule można ją stosować nawet co kilka tygodni. Toner też będzie wybawieniem, jeśli efekt po właściwym farbowaniu jest daleki od zadowalającego. Z jego pomocą skutecznie bowiem usuniesz żółte czy nawet pomarańczowe refleksy, bez obawy, że podwójne farbowanie w tak krótkim przedziale czasowym osłabi i nadmiernie przesuszy Twoje włosy.

Jak dbać o włosy po farbowaniu, by chłodny blond utrzymać jak najdłużej?

To jak długo utrzyma się zimny blond na włosach, zależy w dużej mierze od Ciebie i kosmetyków, jakie wybierzesz do codziennej pielęgnacji. Pamiętaj, że w przypadku tonera pigmenty będą się znacznie szybciej wypłukiwać z włosów. Choć jeśli nie będziesz dbać odpowiednio o swoje włosy, to również przy farbie permanentnej, szybko zaczną prześwitywać żółte czy nawet pomarańczowe refleksy. Na szczęście w profesjonalnych hurtowniach fryzjerskich znajdziesz całą gamę kosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji i ochrony chłodnego odcienia blond. Najlepsze z nich to fioletowe szampony, odżywki czy maski do włosów. Obecny w nich fioletowy barwnik ułatwi utrzymanie chłodnego koloru blond nawet przez dłuższy czas. Koniecznie zacznij je stosować od pierwszego dnia po przeprowadzeniu koloryzacji, jeśli zależy Ci na idealnych, ale i trwałych efektach.

Zobacz również: jak ochłodzić blond?