10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak postępować z suchymi włosami? Kilka sprawdzonych sposobów.

 

Twoje włosy są suche, plączą się, brakuje im połysku i sterczą w każdą stronę? To problem, który skutecznie może zaniżyć samoocenę. Ale to już koniec Twoich problemów, bowiem za chwilę dowiesz się jak należy postępować z suchymi włosami, by całkowicie zmienić ich wygląd.

suche włosy

Zacznij od odpowiednich kosmetyków

  • W przypadku kiedy mamy do czynienia z włosami suchymi, koniecznie należy używać szamponów do włosów suchych i zniszczonych, które na ogół posiadają w swoim składzie jedwab, keratynę, ceramidy oraz liczne proteiny, które odpowiednio nawilżą i wzmocnią włosy.
  • Nie zapominaj także o codziennym stosowaniu odżywki nawilżającej włosy, a raz w tygodniu nakładaj na włosy maskę do włosów, która odpowiednio je wzmocni i nawilży. Więcej na temat kosmetyków możesz zobaczyć tutaj.

Susz włosy delikatnie

Susząc włosy, trzymaj suszarkę w odległości około 20 cm od włosów. Ponadto każde suszenie zakończ zimnym powietrzem, a jeśli to możliwe to pozwól włosom wyschnąć naturalnie.

Przyjrzyj się swojej diecie

Dobrze byłoby, gdyby w Twoim jadłospisie znalazły się ryby, które są bardzo bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Jedz również muesli, które jest bogate w witaminę E, B, C, krzem i kobalt. Włosy suche potrzebują również dużej ilości żelaza, które jest dostępne w szpinaku, wątróbce oraz natce pietruszki. Pamiętaj także o jedzeniu sera żółtego, ziaren słonecznika, kaszy i orzechów.

Czego musisz unikać?

  • W przypadku kiedy Twoje włosy suche, absolutnie nie trzyj włosów ręcznikiem. To jeszcze bardziej zaszkodzi Twoim włosom.
  • Nie tapiruj włosów. Taki zabieg jeszcze bardziej niszczy Twoje włosy i powoduję, że się łamią.

Właśnie zdradziłam Tobie sekret jak należy postępować w przypadku kiedy mamy do czynienia z suchymi włosami. Oczywiście, być może niektóre z Was już o tym słyszały i stosują powyższe zasady w swojej pielęgnacji włosów, ale zapewne są wśród Was takie osoby, które pierwszy raz spotykają się z takimi wytycznymi bądź stosują inne metody, których ja nie ujęłam. Koniecznie podzielcie się swoją wiedzą, zarówno ze mną jak i z innymi czytelniczkami. Taka wymiana informacji, to prawdziwa skarbnica wiedzy, która może być pomocna dla każdej z nas. Czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze i opinie.