10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak ochłodzić blond i zneutralizować żółty kolor? U nas znajdziesz kilka rozwiązań!

 

Uzyskanie pięknego chłodnego blondu w domowych warunkach nie zawsze okazuje się prostym zadaniem. Mimo, że wszystko zrobiłaś jak należy, na głowie drażni Cię okropny żółty. Nie ma jednak, co płakać, ani łapać za kolejną farbę do włosów czy przepłacać na drogich zabiegach u fryzjera. Żółty kolor możesz spróbować zneutralizować, a my podpowiemy Ci, jak to zrobić bezpiecznie i skutecznie.

chłodny blond

Dlaczego miał być zimny blond, a wyszedł żółty?

Nie zawsze jest tak pięknie, jak obiecują producenci farb, zwłaszcza jeśli wybrałaś te z niższej półki cenowej. Wszystko za sprawą nierównego wytrącania się pigmentów z włosów. Najszybciej wypłukuje się bowiem niebieski, właśnie ten, który gwarantuje przyjemny chłodny odcień blondu. Potem traci się czerwony, a żółty jak na złość pozostaje najdłużej. Może więc być tak, że na początku wyszedł upragniony chłodny blond, ale po tygodniu zaczynają przeświecać już paskudne żółte refleksy.

Jeśli wybierzesz kiepskiej jakości farby albo niewłaściwy odcień, to z żółtym blondem będziesz walczyć już bezpośrednio po farbowaniu. Ważne jest bowiem nie tylko jak farbujesz, ale też czym. Pudełkowe farby są już zmieszane z oksydantem, nie możesz więc sama dobrać odpowiedniego stężenia, a to ma bezpośredni wpływ między innymi na to, o ile tonów rozjaśnisz włosy.

Jak ochłodzić blond?

Taki żółty kolor drażni Cię bez wątpienia każdego dnia. W akcie desperacji możesz sięgnąć po rozjaśniacz czy drugą farbę do włosów, by przywrócić im ten właściwy kolor. Dobra decyzja? Zła! Po pierwsze włosy i tak są już znacznie obciążone farbowaniem. Jeśli je rozjaśniałaś, to zwiększyłaś ich porowatość. Takie włosy będą bardzo podatne na spalenie i osłabienie. Dlatego kolejny rozjaśniacz albo farba do włosów może mocno zaszkodzić Twoim włosom. Będziesz mieć piękny kolor, ale siano na głowie, a tego na pewno też nie chcesz. My znamy mniej inwazyjne sposoby na pozbycie się żółtych refleksów np. tonery do włosów blond.

Zacznij kurację od kosmetyków, które ochłodzą Twój blond!

Jeśli farbowanie zakończyło się sukcesem, ale boisz się, że szybko zaczną pojawiać się żółte refleksy albo co gorsza pierwsze już obserwujesz na swojej głowie nawet po kilku dniach po farbowaniu, to sięgnij po profesjonalne kosmetyki, których zadaniem jest ochłodzenie blondu. Pomogą Ci w tym np. specjalistyczne szampony, które zawierają konkretny pigment wychładzający kolor. To są tak zwane fioletowe kosmetyki, które ułatwią pielęgnację chłodnego blondu. Pozwolą utrzymać włosy w idealnym stanie, ale będą też kołem ratunkowym, jeśli farbowanie się nie udało i kolor żółty od razu pojawił się na włosach.

Neutralizacja żółtego koloru - tonery ochładzające

Jeśli żółty jest dość intensywny, to szampon czy odżywka mogą go jedynie delikatnie zneutralizować. Wtedy musisz sięgnąć po coś mocniejszego, ale nadal kiepskim rozwiązaniem jest, ponowne farbowanie czy rozjaśnianie włosów. Lepszym wyborem będą np. tonery ochładzające kolor włosów. Toner to łagodniejszy rodzaj farby do włosów, bez zawartości szkodliwego amoniaku. Toner do blondu nie wnika w strukturę włosa, ale oblepia go na zewnątrz. Dzięki temu nie osłabia włosów, ale zapewnia im lepszy kolor, a przy okazji rewelacyjny połysk.

Sprawdź, co stosować do farbowania, by nie walczyć z żółtymi refleksami

Zimny odcień blond możesz uzyskać stosując odpowiedniej jakości farby. Najlepiej takie, która nie mają w swoim składzie jeszcze oksydantu. To właśnie od jego doboru zależy też, czy farbowanie zakończy się pełnym sukcesem. Każde włosy inaczej reagują na daną farbę i dlatego nawet jeśli u koleżanki chłodny blond wyszedł perfekcyjnie, to u Ciebie rezultat może być całkiem inny. Dlatego, jeśli planujesz farbowanie we własnej łazience, to zrezygnuj z zakupu farby pudełkowej, tylko kup profesjonalną farbę z odpowiednim aktywatorem.

Jakie farby wybrać, by efekt był zawsze ten właściwy?

Przy wyborze odpowiedniej farby, kieruj się kilkoma zasadami:

  • zdecyduj się na profesjonalną farbę, którą trzeba zmieszać z oksydantem,
  • zwróć uwagę, by farba odznaczała się chłodnymi odcieniami,
  • dobrze dobierz moc oksydantu

Twoja farba powinna mieć bardziej popielate czy opalizujące odcienie, ochładzające kolor włosów. Pamiętaj też, że farby rozjaśniające ocieplają tylko kolor włosów, a więc nie zapewnią Ci chłodnego blondu, tylko właśnie żółty kolor, wpadający nawet w rudy. Dlatego jeśli chcesz rozjaśnić czy przyciemnić kolor włosów, to zrób to za pomocą właściwej dozy oksydantu. Jeśli użyjesz np. oksydantu 6% to włosy rozjaśnisz o 1, 2 tony. Z kolei stężenie 9% pozwoli Ci włosy rozjaśnić aż o trzy tony. Warto jednak pamiętać, że nawet takie działanie, nie zawsze przełoży się na oczekiwane rezultaty. Dlatego, jeśli farbujesz po raz pierwszy, to przeprowadź wcześniej próbę na jednym pasemku, by zyskać pewność, że dobrałaś właściwy oksydant i kolor farby.

Zobacz też: jak rozjaśnić włosy?