10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak dbać o blond włosy? Stylista radzi!

 

Blond włosy bez wątpienia wymagają dużego zaangażowania, specjalnej troski oraz przede wszystkim właściwej pielęgnacji. Dzieje się tak dlatego, że włosy rozjaśniane i w kolorze blond są na ogół zniszczone na skutek samego procesu farbowania czy rozjaśniana włosów. Systematycznie powtarzane zabiegi fryzjerskie unoszą łuski włosów i tym samym przyczyniają się nadmiernego wysuszenia włosów. W efekcie włosy stają się słabe, delikatne, podatne na uszkodzenia i liczne złamania.

włosy blond jak o nie zadbać

Jak zatem dbać o włosy w kolorze blond? Poznaj zasady pielęgnacji swoich włosów.

  • Po każdym myciu włosów wcieraj we włosy odpowiednią odżywkę, które powstała specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów w kolorze blond. Dzięki temu zabiegowi odpowiednio nawilżysz, wzmocnisz i przede wszystkim ochronisz swoje włosy przed ponownymi uszkodzeniami.
  • Raz w tygodniu nakładaj na włosy odpowiednią maskę czy też kurację do włosów. Tego rodzaju kosmetyki cechują się natychmiastowym działaniem i wykazują bardzo wysoką skuteczność.
  • Od czasu do czasu możesz płukać swoje włosy korzystając z domowych sposobów. Możesz stosować na przykład napary z rumianku lub sok z cytryny . Takie płukanki mają silne właściwości rozjaśniające.
  • Jeśli systematycznie rozjaśniasz i farbujesz swoje od czasu do czasu skorzystaj z profesjonalnych zabiegów fryzjerskich przeprowadzonych w profesjonalnych salonach fryzjerskich pod okiem wykwalifikowanych stylistów.
  • Do stylizacji swoich włosów przy pomocy urządzeń na gorąco koniecznie sięgaj po profesjonalne kosmetyki termo ochronne, które zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
  • Jeśli po zabiegu koloryzacji Twoje włosy żółkną sięgnij po specjalny, fioletowy szampon do włosów, który niweluje żółty odcień na włosach i sprawia, że włosy wyglądają zdrowo.
  • Zapewnij swoim włosom specjalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dlatego też wybierając się na wczasy do ciepłych krajów pamiętaj o zabraniu odpowiednich kosmetyków, które idealnie ochronią włosy przed słońcem, chlorem i morską wodą.