Gdzie kupić nożyczki fryzjerskie? Na co zwracać szczególną uwagę?

Nożyczki fryzjerskie to podstawowe narzędzie w codziennej pracy każdego stylisty. I chyba nie masz wątpliwości, że ich jakość powinna być jak najwyższa i to nie tylko dlatego, że świadczy o Tobie jako o profesjonalnym styliście, ale przede wszystkim dlatego, że im wyższa jakość, tym dłuższe i przyjemniejsze ich użytkowanie. Poza tym, im lepsze i bardziej profesjonalne nożyczki fryzjerskie, tym lepsze efekt strzyżenia włosów. No tak, ale gdzie kupić takie porządne i profesjonalne nożyczki fryzjerskie i to jeszcze w dobrej cenie? O tym już za chwilę.

rodzaje nożyczek do włosów

Ogólnie o nożyczkach fryzjerskich

Zanim kupisz nożyczki fryzjerskie, warto byś posiadł choć odrobinę wiedzy ogólnej dotyczącej nożyczek fryzjerskich. Tym samym dowiesz się na co tak naprawdę zwrócić uwagę kupując  to niezwykle ważne narzędzie fryzjerskie. Przede wszystkim musisz wiedzieć z jakiego materiału zbudowane są nożyczki fryzjerskie. Podstawowym materiałem z jakiego budowane są nożyczki fryzjerskie jest oczywiście stal. Najczęściej pochodzi ona z Niemiec, Japonii, Chin oraz Korei. Jak myślisz, która z nich jest najlepsza? Oczywiście ta która pochodzi z Japonii. Na drugim miejscu plasuje się stal pochodzenia niemieckiego. Cały materiał jak i jego obróbka decyduje nie tylko o trwałości nożyczek, ale także o krawędzi tnącej. Ważne jest także samo ostrze, które może być wypukłe lub fazowane. Jednak jego wybór w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Ramiona nożyczek powinny być dopasowane do wielkości Twojej dłoni oraz jej kształtu. Tak w ciemno, raczej trudno stwierdzić, które nożyczki będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Najlepiej będzie jeśli sam wypróbujesz kilka modeli i sam zdecydujesz, które najlepiej leżą w dłoni.

nożyczki na włosach

Jeśli chodzi o samą długość nożyczek, to przy strzyżeniach męskich zazwyczaj używa się nożyczek o długości 6″ lub 6,5″, zaś przy strzyżeniach damskich 5″ lub 5,5″, natomiast 4,5″ są używane głównie przez osoby o małych dłoniach lub na początku nauki fryzjerstwa.

Nożyczki – degażówki fryzjerskie

Do przerzedzenia włosów idealnie nadają się  nożyczki z ząbkami, czyli tzw. degażówki. Za pomocą degażówek łatwo zmniejszysz objętość zbyt bujnej fryzury r. O ilości ucinanych włosów decyduje rozstaw zębów oraz ich grubość. Jednostronne degażówki, ucinają mniej więcej około 50% włosów uchwyconych w paśmie. Dwustronne degażówki, ucinają około 30% włosów uchwyconych w paśmie. Natomiast tak zwane punktujące degażówki, ucinają ok 50-90% włosów uchwyconych w paśmie.

Nożyczki fryzjerskie. Co znaczą poszczególne przerostki?

Offset – ukośny kształt nożyczek. Wklęsły szlif i lekko pochylone oczka sprawiają, że bez najmniejszego problemu można dotrzeć w trudno dostępne miejsca, np. w okolice uszu, a samo strzyżenie jest dokładne i bardzo płynne.

Crane (z ang. Żuraw) – dotyczy tak zwanego design rękojeści. W nożyczkach typu Crane wykonany w stylu żurawia. Nożyczki te są dobrze wyważone. Cienkie ostrze pozwalają na dokładną stylizację fryzury. Ostrze dodatkowo pokryte powierzchnią tytanową dzięki czemu są bardziej trwałe.

Rotating / Movable / Convex – tak oznaczane są nożyczki z obracanym oczkiem. Stwarzają możliwość naturalnego trzymania kciuka, dzięki czemu nawet podczas długiej pracy nadgarstkiem, nie odczuwa się  zmęczenia. Nożyczki dopasowują się indywidualnie do ręki, co umożliwia trzymanie ich w dowolnej pozycji podczas strzyżenia.

Curved – informuje fryzjera, że ma do czynienia z nożyczkami o zakrzywionych ostrzach. Przypominają nieco swoim wyglądem większe nożyczki kosmetyczne, ale różnią się tym, że ich uchwyt jest stosunkowo duży w odniesieniu do ostrzy. Daje to dużą kontrolę podczas pracy. Przeznaczone są do bardziej precyzyjnych cięć, np. w okolicach uszu.

Prism – tak oznaczone są degażówki z ząbkami w kształcie litery V. Mają one smukły kształt i miękkie wykończenie. Perfekcyjnie nadają się do cięcia bez poślizgu.

Micro – są to nożyczki z mikro-szlifem. Mikro-szlif to nic innego jak drobne ząbki występujące na jednym z ostrzy nożyczek.  Ich zadaniem jest przytrzymanie ciętych włosów, aby ostrze przeciwległe mogło łatwiej je ściąć.

Relax – nożyczki z tym oznaczeniem mają bardzo ergonomiczny kształt. Asymetryczna budowa ramion w znacznym stopniu zmniejsza napięcie dłoni podczas strzyżenia.

Dla wygody pracy, niektóre nożyczki posiadają podpórkę do małego palca oraz wkładki na obręcze – dla osób z mniejszymi palcami.

Czołowe firmy zajmujące się produkcją nożyczek fryzjerskich

Decydując się na zakup nożyczek fryzjerskich oczywiście warto postawić na profesjonalnej firmy, które zajmują się produkcją właśnie nożyczek fryzjerskich. Jakie zatem firmy są najlepsze? O tym już za chwilę.

JAGUAR to jedna z wiodących firm produkujących nożyczki fryzjerskie. Jej narzędzia są ulubionymi wśród specjalistów w ponad 80 krajach na całym świecie. Sprawdź nasze propozycje! Być może i Ty znajdziesz wśród nich swoje ulubione nożyczki.

Jaguar Black Soul Jaguart White Line nożyczki antyalergiczne do włosów 5.5 (45255-17)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-black-soul-jaguart-white-line-fryzjerskie-nozyczki-antyalergiczne-do-wlosow-5-5-45255-17.html

Jaguar Pretty Pink Jaguart White Line nożyczki antyalergiczne 5.0 (45250-3) i 5.5 (45255-3)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-pretty-pink-jaguart-white-line-nozyczki-fryzjerskie-antyalergiczne-5-0-45250-3-i-5-5-45255-3.html

Jaguar GT1 White Line nożyczki do włosów 5.5 (1855)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-gt1-white-line-nozyczki-fryzjerskie-do-wlosow-5-5-1855.html

Jaguar Fame Silver Line nożyczki do włosów 5.5 (70055) i 6.0 (70060)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/jaguar-fame-silver-line-nozyczki-fryzjerskie-do-wlosow-5-5-70055-i-6-0-70060.html

TONDEO to znana i ceniona na całym świecie firma, która produkuje najbardziej profesjonalne nożyczki fryzjerskie. Nic więc dziwnego, że korzystają z nich najbardziej znani  na świecie styliści, którzy lubują się w sprzęcie z najwyższej półki cenowej. Być może i Ty do nich dołączysz. Sprawdź nasze propozycje. Cena niektórych modeli jest wysoka, ale jak najbardziej adekwatna do ich jakości.

Tondeo Mythos Offset XL Premium nożyczki do włosów 6.0 (9005)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-mythos-offset-xl-premium-fryzjerskie-nozyczki-do-wlosow-6-0-9005.html

Tondeo Left Classic A-Line nożyczki dla leworęcznych 5.5 (7210)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-left-classic-a-line-fryzjerskie-nozyczki-dla-leworecznych-5-5-7210.html

Tondeo Supra Offset S-Line nożyczki do włosów 5.0 (8565) i 5.5 (8566)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-supra-offset-s-line-fryzjerskie-nozyczki-do-wlosow-5-0-8565-i-5-5-8566.html

Tondeo Supra Doppeleffi Classic S-Line nożyczki degażówki do włosów 6.0 (8563)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/tondeo-supra-doppeleffi-classic-s-line-fryzjerskie-nozyczki-degazowki-do-wlosow-6-0-8563.html

BABYLISS PRO to lider,  jeśli chodzi o produkcję nie tylko sprzętu fryzjerskiego, ale także narzędzi fryzjerskich. Nic więc dziwnego, że w ich ofercie znajdują się także wysokiej jakości nożyczki fryzjerskie, które zostały docenione przez najbardziej wymagających stylistów. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do ich gron, to koniecznie sprawdź te modele nożyczek.

BaByliss Pro BABST550E Nożyczki degażówki z obrotowym kciukiem 5,5″

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/babyliss-pro-babst550e-nozyczki-degazowki-z-obrotowym-kciukiem-5-5.html

BaByliss Pro BABS575E Nożyczki z obrotowym kciukiem 5,75″

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/babyliss-pro-babs575e-nozyczki-z-obrotowym-kciukiem-5-75.html

FOX to również znana i ceniona wśród profesjonalnych stylistów firma  zajmująca się produkcją wysokiej jakości nożyczek fryzjerskich. Sprawdź, co Ci polecamy!

Fox COLOR zestaw nożyczki, degażówki oraz nóż chiński w etui

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/fox-color-zestaw-nozyczki-degazowki-oraz-noz-chinski-w-etui.html

Fox Master nożyczki fryzjerskie

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/fox-master-nozyczki-fryzjerskie.html

Fox SNAKES zestaw barberski nożyczki + degażówki

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/fox-snakes-zestaw-barberski-nozyczki-degazowki.html

JOEWELL – pisząc o czołowych producentach nożyczek fryzjerskich, grzechem byłoby nie wspomnieć o firmie Joewell. Jest to firma być może mniej znana ale równie ceniona przez profesjonalnych stylistów. Opinie o nożyczkach są bardzo dobre, więc na pewno warto byłoby także zapoznać się z poniższymi modelami.

Joewell Zenith nożyczki do włosów 5.0 (01983), 5.5 (01984) i 6.0 (01985)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/joewell-zenith-nozyczki-fryzjerskie-do-wlosow-5-0-01983-5-5-01984-6-0-01985.html

Joewell Nożyczki FX Pro, rozmiary 5.0 (0161), 5.5 (0162) i 6.0 (0163)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/joewell-nozyczki-fx-pro-rozmiary-5-0-5-5-i-6-0.html

Joewell Nożyczki Classic Pro do cięcia ślizgiem, rozmiary 4.5 (0011), 5.0 (0012), 5.5 (0013) i 6.0 (0014)

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/joewell-nozyczki-classic-pro-do-ciecia-slizgiem-rozmiary-4-5-5-0-5-5-i-6-0.html

OLIVIA GARDEN – to także znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją najwyższej jakości akcesoriów fryzjerskich. W jej ofercie znajdziemy także profesjonalne nożyczki fryzjerskie, które zostały docenione prze wielu profesjonalnych stylistów w ponad 70 krajach na świecie. Jeśli i Ty chcesz dołączyć do ich grona, to koniecznie sprawdź nasz poniższe propozycje.

Olivia Garden Nożyczki SwivelCut 5.0, 5.75, 6.5

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-swivelcut-nozyczki-fryzjerskie-5-0-5-75-6-5.html

Olivia Garden PowerCut nożyczki 5.5 i 6.25

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-powercut-fryzjerskie-nozyczki-5-5-i-6-25.html

Olivia Garden SwivelCut Left nożyczki dla leworęcznych 5.0, 5.75

http://www.sprzet-fryzjerski.pl/olivia-garden-swivelcut-left-nozyczki-fryzjerskie-dla-leworecznych-5-0-5-75.html

Nożyczki fryzjerskie – gdzie kupić?

logo sklepuWydawać by się mogło, że w zasadzie wiesz już wszystko o nożyczkach fryzjerskich. Mniej więcej orientujesz się z czego są wykonane, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie i rozpoznajesz poszczególne ich typy. Poznałeś także czołowych producentów zajmujących się produkcją nożyczek fryzjerskich z najwyższej półki. Ale czy faktycznie wiesz to, co najważniejsze ? Wiesz, gdzie możesz, a w zasadzie powinieneś kupić  swoje wymarzone i najlepsze nożyczki fryzjerskie? Odpowiedź jest bardzo prosta! Oczywiście chodzi o internetowy sklep fryzjerski, czyli nasz sklep w którym kupisz najlepsze nożyczki fryzjerskie w bardzo atrakcyjnych cenach. Zresztą, zaufało nam już setki stylistów, którzy kupują u nas od lat najlepsze artykuły fryzjerskie w konkurencyjnych cenach, dużo niższych niż w sklepach stacjonarnych. Dołącz do nich i Ty.

Co nas wyróżnia?

  • konkurencyjne ceny
  • szeroki wybór
  • sprzęt i akcesoria fryzjerskie z najwyższej półki
  • fachowe doradztwo
  • szybka wysyłka
  • miła i profesjonalna obsługa
  • znajomość branży fryzjerskiej
  • wieloletnie doświadczenie