10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Farbowanie włosów w ciąży czyli bezpieczne farby do włosów

 

Bez wątpienia, okres ciąży to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Ta myśl, że rozwija się w nas nowe życie sprawia, że bardzo często rezygnujemy z naszych wcześniejszych przyzwyczajeń po to, by tylko nie zaszkodzić naszemu, nienarodzonemu jeszcze dziecku. Rezygnujemy z różnego rodzaju używek, stronimy od zbyt intensywnego wysiłku fizycznego i staramy się nade wszystko nie denerwować i nie stresować. Często też rezygnujemy z zabiegów pielęgnacyjnych, które także mogłyby poważnie zaszkodzić naszemu maleństwu. Nie oznacza to jednak, że w tym wyjątkowym dla nas okresie nie chcemy wyglądać ładnie i zadbanie. Chcemy mieć zadbane włosy i piękną skórę. I właśnie w kontekście pięknych i zadbanych włosów pojawia się pytanie, czy w ciąży można farbować włosy.

farbowanie w ciąży

Czy farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedzi jest całe mnóstwo i co ważne, opinie ginekologów są bardzo różne, dlatego też nie są w stanie rozwiać wątpliwości przyszłej mamy. Lekarze często bazują na trochę, przestarzałych badaniach, które były przeprowadzone jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Stwierdzono wówczas, że farbowanie włosów może mieć negatywny wpływ na rozwijający się w łonie matki płód, jeśli związki chemiczne zawarte w farbie do włosów przedostaną się do organizmu matki.

Warto jednak pamiętać, że owe badania są nieco nieaktualne. Od tego czasu pojawiły się zupełnie nowe technologie oraz sposoby farbowania włosów. Obecne farby bazują na innych składnikach. Zawierają o wiele delikatniejsze związki chemiczne oraz posiadają w swoim składzie różnego rodzaju olejki pielęgnacyjne. Co ważne, składniki obecne w dzisiejszych farbach nie przedostają się do krwioobiegu matki i tym samym nie przedostają się do organizmu dziecka w łonie matki.

Kilka słów o amoniaku

Jak powszechnie wiadomo jedną z podstawowych substancji zawartych w farbach do włosów jest amoniak. Eksperci są zdania, że owy amoniak może przyczyniać się do gorszego samopoczucia kobiety w ciąży. Głównie chodzi tutaj o jego drażniący i dość specyficzny zapach. Warto jednak pamiętać, że producenci profesjonalnych farb do włosów często dodają do nich specjalne olejki i substancje zapachowe, których zadaniem jest właśnie wyeliminowanie przykrego zapachu amoniaku szkodliwego dla przyszłych matek.

Wśród profesjonalnych farb do włosów, znajdziemy niezliczoną ilość farb bez amoniaku. Sprawdź nasze najlepsze propozycje.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-inoa-ods2-nowa-farba-do-wlosow-60g.html

to farba, która bez wątpienia należy do najnowszych osiągnięć firmy Loreal. Warto dodać, że farba oprócz trwałego i pięknego koloru włosów gwarantuje również pielęgnację włókien. Zastanawiasz się jak to możliwe? Wszystko to odbywa się za sprawą specjalnie opracowanej formuły, która przyczynia się do zachowanie naturalnego poziomu lipidów i aminokwasów. Sięgając po koloryzację IONOA możesz być pewna, że Twoje włosy będą olśniewały pięknym i wyrazistym kolorem przez 6 tygodni.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/loreal-dia-light-nowa-koloryzacja-ton-w-ton-bez-amoniaku-do-wlosow-koloryzowanych-i-uwrazliwionych.html

to koloryzacja, która przede wszystkim opiera się na technologii kwasowej. Ta farba stanowi idealny wybór dla kobiet, które mają uwrażliwione włosy. Farba zapewnia trwały i intensywny kolor oraz niebywały połysk włosów. Sprawia, że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/renee-blanche-h-zone-option-farba-do-wlosow-100ml.html

to farba, która bazuje na cudotwórczym olejku arganowym, maśle shea, wosku pszczelim oraz proteinach pszenicy i olejku brzoskwiniowym. Dzięki obecności tych składników włosy będą zdrowe i piękne, a kolor intensywny i głęboki. Co ważne, farba nie wywołuje reakcji alergicznych.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/farouk-chi-color-fryzjerska-farba-do-wlosow.html

chcąc olśniewać intensywnym i głębokim kolorem włosów a przy tym zależy Ci na tym, by farba nie zawierała w swoim składzie amoniaku, warto sięgnąć także po farbę Chi color. Innowacyjna technologia na bazie której powstała właśnie ta farba, wiąże barwniki głęboko wewnątrz włosa. Proteiny jedwabiu, jakie odnajdziemy w tubce z farbą to gwarancja pięknych i idealnie zadbanych włosów.

https://www.pro-sprzet.pl/matrix-color-sync-extra-coverage-koloryzacja-bez-amoniaku-ton-w-ton-pookrywajaca-do-100-siwych-wlosow-90ml.html

to kolejna farba, która wolna jest amoniaku. Co istotne, farba świetnie sprawdzi się, jeśli szukamy farby, który pokryje siwe włosy. Dzięki tej koloryzacji uzyskasz piękną, jednolitą barwę i połysk. Natomiast odbudowana struktura włosa oraz powolne wypłukiwanie się farby pozwolą Tobie przez długi czas cieszyć się kolorem, bez wyraźnie widocznych odrostów.

https://www.sprzet-fryzjerski.pl/matrix-color-sync-krem-bez-amoniaku-do-koloryzacji-ton-w-ton-90ml.html

to kolejna propozycja firmy Matrix, która doskonale pokryje siwe włosy. Wolna od amoniaku dzięki czemu koloryzacja następuje tylko na zewnętrznej warstwie włosów co przekłada się na wzmocnienie struktury włosów. W efekcie włosy pozostają miękkie i lśniące. A jakby tego było mało, to krem usunie także niepożądane efekty po rozjaśnieniu.

Ważne!

Będąc w ciąży warto pamiętać o tym by z koloryzacją włosów wstrzymać się do II trymestru – tak twierdzą eksperci. Pamiętaj także o przeprowadzeniu próby uczuleniowej oraz wietrzeniu pomieszczenia w trakcie przeprowadzania koloryzacji włosów. I co ważne, zawsze wybieraj profesjonalne farby do włosów wolne od amoniaku, którego drażniący zapach mógłby przyczynić się do złego samopoczucia.