10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Dyfuzor w suszarkach lub koncentrator

 

dyfuzor do suszarkiProfesjonalne suszarki mają wiele rozmaitych zalet. Przede wszystkim ich używanie nie niszczy włosów i w dodatku świetnie nadają się nawet do codziennej stylizacji Twojej fryzury. To jednak jeszcze nie wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć. Pewnie wiesz, że suszarki często zaopatrzone są w specjalny osprzęt, do którego wliczają się przede wszystkim dyfuzory i koncentratory.

Co to jest dyfuzor?

To pytanie zadaje sobie pewne wiele z Was. Dyfuzor w suszarkach to nic innego, jak doskonale znana Wam z widzenia plastikowa nakładka na suszarkę posiadająca dość charakterystyczne długie wypustki. To niepozorne urządzenie będzie niezastąpione za każdym razem, gdy zechcesz użyć swojej suszarki do ułożenia loków. Przy odrobinie wprawy, przy pomocy dyfuzora będziesz mogła szybko odmienić swój wizerunek. Dyfuzor nadaje się zarówno do układania naturalnych loków jak i do trwałej. Także, jeśli jesteś właścicielką dość prostych włosów, możesz użyć dyfuzora w suszarce do ułożenia loków. W takim przypadku jednak będziesz musiała użyć nieco więcej pianki do stylizacji włosów. Nie musisz się też bać, że włosy po jego użyciu będą się puszyć – naprawdę im to nie grozi.

Do czego przyda się koncentrator?

koncentrator w suszarkachChcesz szybciej wysuszyć włosy? Użyj koncentratora. Ta charakterystyczna wąska nasadka na suszarkę do włosów ma wąską szczelinę, przez którą wydostaje się powietrze. Koncentrator nie tylko wyraźnie zwiększa siłę nawiewu, co przyspiesza suszenie włosów, ale także będzie pomocny, gdy będziesz chciała skierować powietrze w jedno wybrane miejsce. Również koncentrator, podobnie jak dyfuzor, przyda się przy układaniu włosów, chociażby wtedy, gdy będziesz modelować włosy a pomocą okrągłej szczotki. Nasadka przyda się też, jeśli zechcesz wyprostować włosy. Jedno jest pewne, używając koncentratora, masz całkowita pewność, że Twoje włosy zostały dokładnie wysuszone po myciu.

Komu przyda się dyfuzor lub koncentrator?

Uwierz mi, każda z nas powinna posiadać tego typu urządzenia. Nawet, jeśli na co dzień nie starasz się w jakiś wyjątkowy sposób układać włosów, to jednak na specjalne okazje na pewno warto wykorzystać dobroczynną moc suszarki i magicznych nakładek. Obie nasadki mają tę zaletę, że pomagają szybciej uporać się z mokrymi włosami, ich użycie wbrew pozorom wcale nie wydłuża czasu suszenia włosów – jest dokładnie przeciwnie. Oczywiście możesz z powodzeniem suszyć włosy, nie używając ani dyfuzora ani koncentratora. Jeśli jednak zdecydujesz się na ich wykorzystanie, na pewno sięgniesz po obie nasadki jeszcze niejeden raz. Gwarantuję Ci to.

Czy to trudne?

Cóż, nie ukrywajmy, wiele osób skarży się, że np. za pomocą dyfuzora, nie tyle podkreślają skręt włosów, co raczej napuszają całą fryzurę. Prostowanie włosów suszarką z koncentratorem także nie należy do najłatwiejszych, przynajmniej dla początkujących. Dlatego też nie zrażaj się tym, że nie od razu udało Ci się osiągnąć zamierzony efekt. Po kilku próbach modelowanie włosów za pomocą suszarki ze specjalnymi nasadkami stanie się dla Ciebie dziecinnie proste. Zresztą, najlepiej przekonaj się o tym sama.