10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Jak dbać o końcówki włosów?

 

Wiele osób, także i tych, które na co dzień bardzo dbają o kondycję swoich włosów, uskarża się na stan końcówek. Rozdwojone, przesuszone końcówki to problem, który dotyczy wielu pań. Codzienna pielęgnacja, warunki atmosferyczne, stylizacja włosów, a także dieta - te czynniki mają wpływ na to, w jaki sposób prezentują się nasze końcówki. Jeśli już są bardzo zniszczone, jedynym sensownym rozwiązaniem jest ścięcie ich. Jednak na przyszłość warto zadbać o to, aby jak najdłużej pięknie wyglądały. Jak to zrobić? końcówki włosów

Regularne podcinanie końcówek

Pamiętaj o tym, że jeśli masz włosy długie do połowy pleców, Twoje końcówki (przy założeniu, że ich nie podcinałaś) mają już parę lat. Wiec chyba nie jest niczym dziwnym, że są zniszczone. Nawet, jeśli jesteś na etapie zapuszczania włosów, nie zapominaj o regularnym podcinaniu. Włosy powinny być podcinane bardzo ostrymi nożyczkami, które nie zmiażdżą końcówek. Regularnie podcinane włosy są lepiej dotlenione, co przekłada się również na ich szybszy wzrost. Jeśli zależy Ci na efekcie grubych końcówek, zdecyduj się na cięcie proste albo w kształcie U.

Odpowiednia pielęgnacja końcówek

Jeśli chcesz by Twoje włosy dobrze się prezentowały, zastanów się nad ich pielęgnacją przy pomocy dobrych kosmetyków. My ze swej strony polecamy profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które są szczególnie bogate w aktywne substancji odżywcze. Do pielęgnacji końcówek możesz wykorzystać np.:

  • Novex Brazilian Keratin Gel - to wysokiej jakości odżywka keratynowa, która zapobiega skutecznie rozdwajaniu się końcówek. Keratyna zawarta w preparacie efektywnie wzmacnia strukturę włosa;
  • Loreal Nutrifier DD - profesjonalny balsam na końcówki, bogaty w naturalne olejki (w tym także olejek kokosowy), który bardzo dobrze nawilża włosy. Produkt odpowiedni także dla włosów mocno przesuszonych;
  • Stapiz Vital 60s - innowacyjna maska na końcówki, łatwa w aplikacji, wystarczy 60 sekund. To kosmetyk dla wszystkich tych osób, które cenią sobie oszczędność czasu.

Właściwa ochrona

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tym bardzo popularnym stwierdzeniem zgodzi się chyba każdy. Chcesz, żeby końcówki Twoich włosów wyglądały zdrowo? Jeśli tak, musisz chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Aby końcówki pięknie się prezentowały, właściwa ochrona jest niezbędna. My zalecamy:

  • ograniczenie stylizacji na gorąco - warto przynajmniej raz na jakiś czas dać włosom odpocząć od lokówki lub prostownicy. A jeśli nie wyobrażasz sobie takiego rozwiązania, stosuj zawsze kosmetyki termoochronne, np. specjalne spraye;
  • ochronę przed słońcem - wszyscy wiemy doskonale, że na stan naszych włosów wpływają także promienie słoneczne. W największe upały warto pomyśleć o jakimś lekkim nakryciu głowy, jak np. chustka czy kapelusz;
  • zastosowanie kosmetyków ochronnych - jeżeli zauważyłaś, że Twoje końcówki mają tendencję do przesuszenia i rozdwajania się, zacznij stosować regularnie jakieś dobre serum na końcówki. My rekomendujemy Ci Alterna Caviar RepairX Split Ends. To innowacyjne serum, które regeneruje zniszczone, przesuszone końcówki i jednocześnie aktywnie przeciwdziała ich rozdwajaniu się.

Nawilżanie włosów za pomocą olejów

To bynajmniej nie przypadek, że obecnie coraz częściej wykorzystuje się różnego rodzaju oleje do pielęgnacji włosów. Także, jeśli Twoim problemem są przesuszone i rozdwojone końcówki, powinnaś pomyśleć o nawilżeniu ich za pomocą dobrych olejów. Pomocna może okazać się nawet dobra gatunkowo oliwa z oliwek, która jest szczególnie bogata w witaminę E. Oliwa nawilży i natłuszcza włosy, sprawi, że ich końcówki będą mniej podatne na ewentualne zniszczenia.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także olejek arganowy, który nawilża i nabłyszcza włosy. Jeśli chcesz, aby Twoje końcówki były zdrowe, zacznij wcierać w nie odrobinę olejku arganowego po każdym myciu włosów. My możemy Ci zaproponować Kativa Argan Oil, olejek arganowy wzbogacony innymi cennymi dla włosów składnikami, czyli keratyną, witaminą E oraz olejem z siemienia lnianego.

Uzbrój się w cierpliwość!

Dieta bogata w witaminę E oraz cenne kwasy tłuszczowe, profesjonalne kosmetyki (regularnie stosowane!), systematyczne podcinanie końcówek - to wszystko przyniesie efekty. Jednak warto pamiętać o tym, że pielęgnacja włosów to zawsze proces długofalowy. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zanim uzyskasz satysfakcjonujący efekt, tzn. końcówki Twoich włosów będą zdrowe i mocne, może minąć nawet kilka miesięcy. Zwłaszcza w przypadku włosów porowatych, zniszczonych i przesuszonych na efekty trzeba poczekać nieco dłużej.