10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Co zrobić, żeby nasze włosy rosły szybciej? Nasz ekspert radzi!!!

 

Zazwyczaj jest tak, że kiedy myślimy o pięknych włosach to utożsamiamy je z długimi włosami. Niestety nie zawsze przykładamy wagę do ich kondycji i wyglądu. Niemniej jednak nie ma się co oszukiwać, że długie włosy wymagają od nas niesamowitej cierpliwości, ale również odpowiedniej pielęgnacji. Nasze włosy rosną średnio około 1-2 cm na miesiąc. Jak się jednak okazuje, są jednak sposoby na to, by przyspieszyć porost naszych włosów nawet dwukrotnie w ciągu miesiąca.

żeby włosy rosły szybciej

Stosuj suplement diety

Jeśli chcesz szybko zapuścić swoje włosy musisz wiedzieć, że witamina B7 skutecznie przyspiesza porost włosów. Dodatkowo ta witamina ogranicza wypadanie włosów, a także sprawia, że włosy są zdrowe, piękne i błyszczące.

Pij napary

Bardzo dobrze na porost włosów działa napar z pokrzywy lub skrzypu polnego.

Wykonuj staranny masaż skóry głowy

Delikatnie opuszkami palców masuj skórę głowy. Taki masaż pobudza cyrkulację krwi i poprawia ukrwienie skóry i tym samym przyczynia się do szybszego wzrostu Twoich włosów.

Zbilansowana dieta

Jedz produkty bogate w kwasy omega 3 i 6 a także w żelazo. Spożywaj dużą dawkę wątróbki, ryb, orzechów, otrębów pszennych, Pestach słonecznika oraz soi.

Od czasu do czasu stosuj popularne wcierki

Wcierki to nic innego jak wodniste odżywki do włosów. Nakładaj je na włosy bezpośrednio po umyciu głowy.

Bądź ostrożna!!

Jeśli chodzi o stosowanie suplementów diety, pamiętaj, że nie należy ich stosować dłużej niż trzy miesiące. Po tym okresie należy koniecznie zrobić przerwę.

Nie wierz mitom…

Najbardziej popularny mit mówi o tym, że regularnie podcinane włosy rosną szybciej. Prawdą jest natomiast stwierdzenie, że odpowiednia pielęgnacja skutecznie wpływa na porost włosów. Dodatkowo właściwa pielęgnacja ogranicza łamanie i wypadanie włosów, co jest szczególnie istotne jeśli zależy nam na długich i pięknych włosach.