10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

Co to jest formaldehyd i czy keratyna bez niego działa?

 

Keratynowe prostowanie włosów jest fryzjerskim hitem już od wielu lat. Zabieg ten ma wzmacniać włosy i wygładzać je, prostując zarazem. Choć pojawia się co chwile nowa alternatywa dla keratynowego zabiegu, jak np. nanoplastia, to wciąż jednak keratyna cieszy się największą popularnością. Niektórych jednak od tego zabiegu odstrasza obecność w preparatach składnika o nazwie formaldehyd. Często pojawiają się pytania co to jest formaldehyd i czy keratyna bez niego działa? Otóż tak, działa. Na rynku dostępne są profesjonalne kosmetyki do zabiegu keratynowego bez formaldehydu. Używają ich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy wykonujący zabieg w domu. Dziś odpowiemy na pytania dotyczące formaldehydu oraz pokażemy najlepsze keratyny bez formaldehydu.

keratyna formaldehyd

Co to jest formaldehyd? Czy należy go unikać?

W zdecydowanej większości produktów do keratynowego prostowania włosów jest obecny formaldehyd. Jest to aldehyd mrówkowy, czyli odkażający środek i konserwant, wykorzystywany przy produkcji kosmetyków, np. tuszy do rzęs, lakierów do paznokci, dezodorantów, płynów do kąpieli, kremów, mydeł, szamponów i odżywek. Nie tylko przemysł kosmetyczny chętnie sięga po ten składnik. Stosowany jest także przy produkowaniu meblowych lakierów i wosków, fornirów, syntetycznych barwników do włókien, a także karmy dla zwierząt. Jest wiele różnych tez na temat działania formaldehydu na człowieka i zwierzęta. Niektóre kraje określają go jako składnik niezalecany, przez toksyczne działanie. Są też przypuszczenia, że działa rakotwórczo. Z tego powodu, jego dopuszczalna zawartość w składach preparatów, również tych do keratynowego prostowania włosów, jest ograniczona do 0,2%. Ta ilość jest uznawana za bezpieczną oraz dozwoloną do użytku. Mimo to, niektórzy unikają formaldehydu, przez jego potencjalne działanie a także przez wyjątkowo drażniącą woń, jaką wydziela. Wielu fryzjerów i wiele osób wybiera dlatego keratynę bez formaldehydu. Ty również poszukujesz keratyny do włosów bez formaldehydu? Sięgając po kosmetyki sprawdzonego renomowanego producenta, możesz spodziewać się świetnych efektów przy jednoczesnej pewności bezpieczeństwa o swoje zdrowie, a także kondycję włosów i skóry głowy. Rezultaty prostowania keratyną bez formaldehydu są równie skuteczne i długotrwałe, co przy preparatach zawierających tę substancję. Sprawdźmy jaka keratyna bez formaldehydu daje najlepsze efekty.

Keratyna bez formaldehydu Alfaparf Lisse Design Keratin Therapy

Wiele opinii twierdzi, że najlepsza keratyna bez formaldehydu to Alfaparf Lisse Design Keratin Therapy. Włoska marka profesjonalna słynie ze skutecznych receptur o naturalnych składach. Keratyna ta cieszy się świetnymi opiniami, także wśród domowych użytkowniczek. Zestawy keratynowe są bowiem dostępne zarówno w małych pojemnościach jednorazowych, jak i większych dla fryzjerów. W domu i w salonie keratyna ta daje świetne efekty. Włosy są po niej wygładzone i odbudowane. Sam zabieg jest o wiele przyjemniejszy, bo preparat nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie wydziela też oparów formaldehydu. Co więcej, w tej keratynie nie ma też parabenów. Jest ona zgodna z najbardziej zaostrzonymi standardami bezpieczeństwa, tymi amerykańskimi i europejskimi. Dlatego jej użycie jest w pełni bezpieczne i nie trzeba bać się szkodliwości. Ten preparat keratynowy polecany jest do włosów każdego rodzaju, także i tych, które są osłabione np. przez rozjaśnianie lub koloryzację. Jest to zasługą w pełni bezpiecznego składu, który został wzbogacony olejkiem babassu. Działa on odżywczo i dodatkowo wygładza. Keratyna Alfaparf zawiera też kompleks Kera-Collagen, który łączy w sobie kwaternizowany kolagen i hydrolizowaną keratynę. Poprzez działanie wysokiej temperatury, kompleks ten działa na ciąg keratynowych łańcuchów we wnętrzu włosa i daje im odpowiedni kształt. Jakie efekty daje prostowanie keratynowe bez formaldehydu Alfaparf Lisse Design Keratin Therapy? Włosy są wzmocnione i odbudowane, wyprostowane i wygładzone, pięknie lśnią i nie puszą się. Te rezultaty mogą utrzymać się nawet trzy miesiące, oczywiście przy właściwej pielęgnacji włosów. Najlepiej w tym celu stosować specjalne kosmetyki z tej samej serii Lisse Design, które słyną ze swojej skuteczności i bezpiecznego składu.

Prostowanie włosów bez formaldehydu z keratyną Inoar Vegan Tanino

Równie znakomitą propozycją dla tych, którzy szukają najlepszej keratyny bez formaldehydu jest Inoar Vegan Tanino. Brazylijska marka profesjonalna specjalizuje się w produkcji preparatów prostujących włosy, a jej Vegan Tanino to propozycja w pełni wegańska. Pozwala wzmocnić strukturę włosów i wyprostować je trwale. Podobnie jak keratyna Alfaparf, również i taninoplastia Inoar daje podobne efekty do tych po tradycyjnej keratynie z formaldehydem. Jest on jednak w składzie zastąpiony w pełni naturalnym kwasem garbnikowym. To właśnie garbniki są sekretem działania tego preparatu. Podczas zabiegu, liczne mikro cząsteczki trafiają do głębi włosa i są tam zamykane. Taniny uzupełniają ubytki w strukturze włosa, przez co jest on wygładzony i zregenerowany. Dzięki temu keratynowe prostowanie włosów bez formaldehydu daje tak świetne efekty. Przez to, że jest to keratyna bez formaldehydu, można ją stosować na różnego rodzaju włosy, nawet suche, rozjaśniane, farbowane. Rezultaty utrzymują się do czterech miesięcy, jeśli pamięta się o odpowiedniej pielęgnacji po keratynowym prostowaniu. Włosy po taninoplastii są mocne, odbudowane, gładkie i proste, elastyczne i błyszczące. Nie puszą się i nie elektryzują.

Zobacz: zniszczone włosy po prostowaniu keratynowym