10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

5 sposobów na „zimowe elektryzowanie się włosów."

 

Elektryzujące się włosy są najbardziej uciążliwe zimą. Sprawdź zatem co pomoże okiełznać i ogarnąć Twoje włosy.

włosy

  • Właściwe mycie włosów to podstawa pielęgnacji włosów. Przede wszystkim musisz bardzo dokładnie myć swoje włosy i oczyszczać z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Bardzo istotne znaczenie odgrywa także prawidłowy masaż głowy. Pamiętaj także o tym każde mycie włosów zakończyć zimną wodą, która zamknie łuski i zapobiegnie także nadmiernemu elektryzowaniu się włosów.
  • Odpowiednia pielęgnacja czyli nakładanie na włosy odpowiednią odzywkę, która optymalnie nawilży, wzmocni i odżywi Twoje włosy. Pamiętaj także o tym by raz w tygodniu nakładać na włosy właściwą maskę. Używaj kosmetyków, które wymagają spłukiwania zwłaszcza zimą.
  • Właściwa technika suszenia włosów. Zimą raczej ciężko byłoby zrezygnować z użycia suszarki. Dlatego jeśli często suszysz swoje włosy to koniecznie zainwestują w profesjonalną suszarkę wyposażoną w funkcję jonizacji, które przeciwdziała puszeniu i elektryzowaniu się Twoich włosów. Dodatkowo pamiętaj o tym by suszenie włosów zakończyć zimnym powietrzem.
  • Używaj profesjonalnej szczotki i grzebienia do włosów. Dobrze byłoby, gdybyś zimą sięgnęła po drewnianą szczotkę wyposażoną w naturalne włosie. Używając grzebienia wybierz lepiej taki, który posiada szeroki rozstaw zębów. Ważne jest, także by grzebień był wykonany z naturalnych surowców.
  • Sięgnij po specjalne kosmetyki przeciw elektryzowaniu się włosów. W takiej sytuacji bardzo pomocne mogą okazać się różnego rodzaju olejki do włosów oraz spraye wygładzające do włosów.

Jeszcze zima do nas nie dotarła, a już teraz martwisz się o swoje włosy? Nie przejmuj się, dzięki naszym poradom uporasz się z nadmiernie elektryzującymi się włosami.