10 tys. produktów w ofercie
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
99% Klientów poleca nasz sklep

10 zasad pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

 

przetłuszczające się włosyWłosy przetłuszczające się to nie lada problem. Wie o tym każda kobieta, która na co dzień boryka się z tym problemem. Ja też coś wiem w tym temacie i naprawdę zazdroszczę wszystkim tym koleżankom i znajomym, które nie muszą codzienne myć swoich włosów. W związku z tym, że z problemem nadmiernie przetłuszczających się włosów borykam się od dłuższego czasu to przez tych dobrych kilka lat nauczyłam się jak je pielęgnować. Dlatego też chciałabym Wam zdradzić jak postępuję ze swoimi włosami, które szybko stają się nieświeże.

Po pierwsze: stosuję odpowiednie szampony

Do pielęgnacji swoich włosów używam szampony, które zostały opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów przetłuszczających. Ich zadaniem jest ograniczenie produkcji sebum na włosach i tym samym przeciwdziałanie nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Te szampony są bardzo lekkie i dodatkowo nie obciążają moich włosów. Najczęściej posiadają w swoim składzie wyciągi z pokrzywy, rozmarynu i skrzypu polnego. Dodam, że są naprawdę skuteczne i bardzo pomagają moim włosom.

Po drugie: myję włosy regularnie

Mówiąc o regularnym myciu włosów nie mam tutaj na myśli wcale codziennego ich mycia. Dodam, że takie codzienne mycie włosów wcale nie jest dla nich dobre. Oczywiście nie można tutaj popaść ze skrajności w skrajność i myć włosy co trzy dni, bo to też nie jest dobre rozwiązanie. W ten sposób doprowadzimy do gromadzenia się nadmiaru sebum na włosach.

Po trzecie: zmieniłam porę mycia włosów

Zawsze myłam włosy wieczorem, ale mój fryzjer podpowiedział mi, że włosy nadmiernie przetłuszczające się lepiej myć rano. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że gruczoły łojowe są najbardziej aktywne w nocy.

Po czwarte: stosuję suche szampony

Przyznam, że na początku podchodziłam do nich bardzo sceptycznie. Ale wystarczyło, że użyłam ich raz a przekonałam się, że są naprawdę skuteczne. Taki szampon to naprawdę świetny sposób na szybkie odświeżenie włosów na przykład przed spontaniczną imprezą, kiedy nie zawsze mamy czas na tradycyjne mycie włosów.

Po piąte: zmieniałam temperaturę wody

Zawsze lubiłam myć włosy gorącą wodą. Niestety zbyt wysoka temperatura wody dodatkowo nasila produkcję gruczołów. I choć potrzebowałam dużo czasu na przyzwyczajenie się do niższej temperatury wody to teraz wiem, że to była naprawdę dobra decyzja.

Po szóste: ograniczyłam używanie suszarki do włosów

Codzienne torturowanie włosów gorącym powietrzem suszarki przegrzewa włosy i tym samym prowadzi do nadprodukcji sebum. Dlatego teraz staram się jak najmniej używać suszarkę. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, dlatego w sytuacji kiedy jestem zmuszona skorzystać z pomocy tego sprzętu, zawsze kończę suszenie włosów zimnym powietrzem. To naprawdę pomaga.

Po siódme: odpowiednia fryzura

Staram się delikatnie unosić swoje włosy u nasady. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że im włosy mniej przylegają do skóry głowy tym lepiej dla nich, ponieważ to nie włosy się przetłuszczają a skóra głowy. Pamiętajcie o tym, kiedy następnym razem będziecie tworzyły na swoich włosach jakąś fryzurę.

Po ósme: nie przegrzewam włosów

Nie chodzi tu tylko o mycie włosów zbyt gorącą wodą, suszenie ich zbyt gorącym powietrzem, ale także o zbyt długie noszenie na włosach turbanu z ręcznika po ich umyciu.

Po dziewiąte: nie dotykam włosów

Nadmierne dotykanie włosów w ciągu dnia przyczynia się do ich szybszego przetłuszczania. Staram się jak najmniej dotykać swoje włosy palcami. Nie poprawiam fryzury a gdy są rozpuszczone nie przeczesuję ich palcami.

Po dziesiąte: noszę przewiewne nakrycia głowy

Ta zasada ma swoje zastosowanie tylko zimą, kiedy ze względu na mróz jestem zmuszona nałożyć czapkę na głowę. Staram się kupować takie, które są bardziej przewiewne i nie dopuszczają do przegrzania się skóry głowy i włosów.

Generalnie tak wygląda pielęgnacja moich włosów, które niestety zbyt szybką są przetłuszczone i nieświeże. A jakie zasady Wy stosujecie? Koniecznie podzielcie się ze mną swoimi sposobami na przetłuszczające się włosy. Pewnie jest kilka sposobów o których, ja nie słyszałam, a które są równie skuteczne jak moje. Dlatego koniecznie o tym napiszcie!